GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2024 21:04   Güncelleme : 20-05-2024 21:05

Eski Uşak Araştırmaları Derneği 8. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Eski Uşak Araştırmaları Derneği 8. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

 Eski Uşak Araştırmaları Derneği (ESKUDER), 8. Olağan Genel Kurulunu 19 Mayıs 2024 tarihinde Uşak Merkez Köylerinden Şükraniye Köyünde bulunan Tarihi Kethüdazade Konağı'nda gerçekleştirdi. Dernek üyeleri, mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aşçı'nın görevine devam etmesine oy birliğiyle karar verdi.

Yeniden ESKUDER Başkanlığına seçilen Ömer Aşçı, genel kurul sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Eski Uşak Araştırmaları Derneği, 8. Olağan Genel Kurulunu bugün 19 Mayıs 2024 günü Uşak Merkez Köylerinden Şükraniye Köyünde bulunan Tarihi Kethüdazade Konağı'nda gerçekleştirdi. Dernek üyelerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam etmem yönündeki kararlarıyla tekrar görevlendirildim. Yeni dönemin Uşak, Türkiye ve Dernek hedeflerimiz açısından verimli geçeceğini umut ediyorum. Genel kurulumuza katılan bütün dernek üyelerimize teşekkür ederim. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun."

Toplantıya katılan üyeler, Ömer Aşçı'nın yeniden başkan seçilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, yeni dönemde derneğin faaliyetlerinin daha da artacağı ve Uşak'ın tarihi değerlerinin daha geniş kitlelere tanıtılacağı konusunda umutlu olduklarını ifade ettiler.

ESKUDER'in hedefleri arasında, Uşak'ın tarihi ve kültürel mirasının korunması, araştırılması ve tanıtılması yer alıyor. Dernek, bu amaçlar doğrultusunda çeşitli etkinlikler ve projeler düzenlemeye devam edecek.

Ömer Aşçı'nın başkanlığında, ESKUDER'in önümüzdeki dönemde de başarılı çalışmalara imza atması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

AdminAdmin