GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 22:07   Güncelleme : 16-07-2021 22:07

Garibanın Eda ablası Kurban Bayramı'nda da yardım eli uzatıyor

Eda Sarol Tuncer 3 çocuk annesi Uşak Anadolu Toplum Derneği Başkanı Kurban bayramı öncesi ihtiyaç sahibi olan kişilere yardım eli uzatarak dertlerine deva oluyor.

Garibanın Eda ablası Kurban Bayramı'nda da yardım eli uzatıyor

Gece gündüz demeden nerede bir kimsesiz ihtiyaç sahibi gariban varsa yardım eli uzatıyor.
Dernek vasıtası ile yasal olarak topladığı yardımları ihtiyaç sahibi kimselere ulaştırmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen Eda Sarol Tuncer, kendi gelirinin yarısını da sürekli yardıma muhtaç insanlar için harcadığını da belirtti. 


Uşak Anadolu Toplum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eda Sarol Tuncer, “Çocuklar üşürse vicdanlar da üşür. Bir muhtacın elinden tutmak her Müslümana nasip olmaz. Bir kadın çaresizliğinden dolayı yanlış bir iş yapıyorsa, bu bütün Müslümanlığın günahı ve ayıbıdır.

Dünyada hiçbir çığlık, bir annenin evlatları için yaptığı feryat kadar acı olamaz. Garibe; “Allah versin” diyen insanoğlu, peki sana kim verdi?
Çirkin hayatlar yoktur. Onu çirkinleştiren insanlar vardır. Kimi hırsından kimi vicdansızlığından. Yoksulluğun sebebi yokluk değil, açlığı görmeyen tokluktur.
Mevkiimiz, ırkımız, semtimiz ne olursa olsun gideceğimiz yer Rabbimizdir. Bir insanın çaresizliğini görmüyorsa göz sen göster. Garip gülerse dünyada güler. Vicdanlar rahat eder” dedi.