GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2021 14:08   Güncelleme : 04-10-2021 14:08

Genel Baskan Koray Gün seferberlik günüdür, etkinliklere devam!

Tüm Etkinlik Sektörü İşveren Sendikası Etkinlik-Sen Genel Başkanı Ali Koray Özandaç, tüm Türkiye’de gerçekleştirdikleri il ziyaretleri kapsamında üyeler ve il yönetim kurulu ile istişarelerde bulunmak üzere genel merkez yönetim kurulu üyeleri ile beraber Denizli’ye geldi.

Genel Baskan Koray Gün seferberlik günüdür, etkinliklere devam!

Etkinlik-Sen Genel Başkanı Ali Koray Özandaç, etkinliklerini erteleyen halkımıza seslenmek istiyorum, gün, seferberlik günüdür. Ekonomi ve ticaret ulkelerin kaderini belirliyor, ekonomi ve ticaretin çarkı da moral ve motivasyon ile döner, enerji ile ivmelenir, devamlılık ile de hepimize fayda sağlar. işletmelerimiz, fabrikalarımız, irili ufaklı firmalarımız, girişimcilerimiz, dostlarımız, kıymetli halkımız, moralimizi bozmaya çalışan iç ve dış dinamikleri görmeyelim, duymayalım, tüm veriler ülkemizin ufkunun ne kadar açık olduğunu gösteriyor, bu seferberliğe katılıp, planlarımızı devreye sokalım, etkinliklerimizi yapalım, işyerlerimize yenilerini ekleyelim, yatırımlarımızı yapalım, girişimlerimizi başlatalım,  fabrikalarımıza yenilerini ekleyelim, işleyen demir ışıldar. Demir gibi sağlam olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik, küresel bir aktör olarak, tüm sektörlerimiz gücünü ispat etti. Pandemi’de en çok fedakarlık eden sektör sağlık sektörümüzden sonra etkinlik ve hizmet sektörümüz oldu. 1,5 yıl kapalı kaldık, bu süreçte devlete, insanımıza ve ticari değerlerimize saygımızı ve bağlılığımızı gösterdik, dedi. Denizli’de uzum yıllardır etkinlik sektöründe faaliyet gösteren, sektörün tanınmış siması Senem Alabaş’ın il başkanlığı görevini gerçekleştirdiğini belirten Başkan Özandaç, Kadın Gücü’ne inanıyor, güveniyor ve saygı duyuyoruz. Onun bağlayıcı, birleştirici, yapıcı etkisini Sendikamızda hissediyor ve destekliyoruz. Sektörde Kadın işletmecilerimizin varlığı bizlere güven, kaile ve asalet katıyor, onlarla beraber Sektörü Hak ettiği yere taşıyacağız, dedi. 

KAPANMA ÖNGÖRMÜYORUZ

15 Haziran itibarıyla faaliyetlerine başlayan etkinlik sektörü kapasitesinin ancak yüzde 70’i ile çalışarak kayıplarını telafi etmeye gayret ettiğini söyleyen başkan Özandaç, bir buçuk yıllık bir kapanmanın ardından başlayan işlerimizde kapasite düşüşünün sebebini ise şöyle açıkladı. Misafirlerimizde sağlık kaygısı dolayısıyla talep azlığı ve hala devam eden “Kapanma Olur ise ne yaparız?” endişesi kapasite düşününe sebep oluyor. Bu durumu devlet büyüklerimiz yapacakları net açıklamalar ile düzeltebilirler. Bizim söylemlerimiz yeterli olmuyor, yetkililerin bakanlık seviyesinde konuya açıklık getirmeleri ve “Kapanma Düşünmüyoruz.” demeleri çok önemli. Pandemi Boşluğunu fırsat bilen bazı firmalar, kaçak organizasyonlar, yetkisiz mekanlarda yapılan kına düğün nişan gibi etkinlikler, geliri sadece düğün, kına nişan ve etkinlik olan işyerlerinin de hakkına engel oluyor ve aynı zamanda denetimsiz oldukları için de vatandaşın sağlığını tehdit ediyor, dedi. Yeni bir kapanma öngörmüyoruz, diyen Özandaç, Bu yükü artık ne işletmelerimiz ne halkımız ne de devletimiz kaldırabilir. 50 sektörü direkt etkileyen etkinlik ve hizmet sektörü milyonlarca insanın ekmek kapısı, turizmin sektörünün de en önemli partneri. Kapanma ile sadece işletmelerimiz değil, tüm ülke etkilenir, biz sınavımızı verdik, artık yaraları sarma zamanıdır dedi. 

Etkinlik-Sen Denizli İl Başkanı Senem Alabaş ise Etkinlik Sektörü temsilcilerini şehrimizde ilk defa bu kadar geniş bir topluluk ile bir araya getirdik, birlikte olmanın gücü ve güzelliğini hissediyor, haklı gururunu yaşıyoruz. Bu birlikteliğin artarak devam etmesini diliyoruz. Tüm meslektaşlarımızı mekan işletmelerimizi, organizasyon firmalarını, prodüksiyon firmalarını, catering firmalarını, teknik tedarik firmalarını, hizmet ve etkinlik sektöründen evine ekmek götüren bütün dostlarımızı etkinlik-sen çatısı altında toplanmaya davet ediyor ve “birlikte güçlüyüz, birlikte değerliyiz!” diyorum, dedi.