GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-05-2021 11:00   Güncelleme : 31-05-2021 11:28

Gözler Bakan Kurulu'nda: 17 Mayıs'tan sonra ilk kez toplanıyorlar!

İki haftalık kademeli normalleşme sürecinde sona gelindi ve gözler kabine toplantısına çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Beştepe'de toplanacak Bakanlar Kurulu, yüz yüze eğitimden maskeye, esnaftan sokağa çıkma kısıtlamasına gibi birçok konuyu masaya yatıracak.

Gözler Bakan Kurulu'nda: 17 Mayıs'tan sonra ilk kez toplanıyorlar!

17 Mayıs 2021 tarihinden sonra ilk kez toplanacak olan Kabine Toplantısı'nda kafelerin, düğün salonlarının, halı sahaların, spor salonlarının ve kıraathanelerin ne zaman açılacağı belirlenecek. 

MASKEYE YÖNELİK KARAR ALINABİLİR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz günlerde 2 metre mesafenin üzerinde maskenin çıkarılabileceği sözleri üzerine maskeye yönelik olarak yeni kararların alınması ve iki metre mesafe üzerindeki park, bahçe ve sahillerde maskenin çıkarılabilmesi kararının alınabileceği bekleniyor. 

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Yüz yüze eğitime yönelik olarak da karar alınması beklenen toplantının öncesinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk haziran ayında telafi eğitimlerini yüz yüze yapmak istediklerini fakat bu kararın alınabilmesi için Bakanlar Kurulu toplantısını işaret etti. Ayrıca sokağa çıkma kısıtlamasının da 21.00'den 24.00'e çıkarılması bekleniyor.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alınan kararları vatandaşla paylaşması bekleniyor.