GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 19:49   Güncelleme : 01-06-2021 19:49

Gözlükçüler ve Optisyenler Günü Uşak'ta kutlandı

Gözlükçüler ve Optisyenler Odası Uşak Temsilcisi Mehmet Şeker 1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü ile ilgili basın açıklaması yayınladı.

Gözlükçüler ve Optisyenler Günü Uşak'ta kutlandı

Gözlükçüler Odası Uşak Temsilcisi Mehmet Şeker yayınladığı basın açıklamasında; "

Gözlükçülük, kendine münhasır bir meslek kanunu, üniversite eğitimi ve kamu kurumu niteliğinde tüzel kişiliğe sahip meslek kuruluşu olan, tip dünyasındaki yeri dikkate alındığmda ise halkımızın göz ve görme sağlığıyla ilgili profesyonel bir sağlık mesleğidir.

2019 yılında ortaya çıkan ve 2020-2021 yılında tüm dünyada büyük bir salgın haline dönüşen korana virüsten dolayı meslek mensuplarımız; risk altında olmalarına rağmen büyük bir fedakârlık örneği göstererek halkımıza olan görevlerini yerine getirmekte, tam kapanma günlerinde dahi nöbet tutmak suretiyle vatandaşlarımıza, sağlık çalışanlarımıza ve kamu personellerimize aralıksız hizmet vermektedirler.

Optisyen ve Gözlükçülerimiz meslek kuruluşlarımızın mensuplarımızın pandemi günlerinde gösterdiği fedakârlıklar hiç şüphesiz meslek tarihimize önemli bir not olarak düşülecektir. gurur kaynağıdır. Meslek

Unutulmamal Göz ve örme Sağlığımız riske edilemeyecek kadar değerlidir.

Bebekler de 6 aylıkken ilk kez olmak üzere daha sonra 3 yaşında ve okula başlamadan hemen önce periyodik göz muayeneleri yapılmalıdır. Gözlük öğrencilerin ders başarısını performansını yükseltir.

Göz muayenesi, körlüğe neden olan hastalıkların erken teşhisine ve tedavisine imkan verir. Her yetişkin bireyin en az yılda 1 kez düzenli olarak periyodik göz muayenesi yaptırması gereklidir.

Gözlük çağdaş bir toplum inşa etmenin anahtarıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün 24.06.2008 tarih ve 1226-3296 sayılı yazısı ile "1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü" resmi gün olarak ilan edilmiştir. 2009 yılından bugüne "1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü" meslek mensuplarımız tarafından ülkemizde büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. 

1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günümüz kutlu olsun." ifadelerini kullandı.