DENİZLİ

“GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”

Bir dönem Uşak basın camiasında da görev yapan Merkezefendi Spor Kulübü Başkanı Gazeteci Mustafa Karapınar, geçtiğimiz günlerde yapılan Denizli ASKF seçimlerinde Ayşe Sarıkaya başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu listesinde seçimi kazanarak artık spor camiasında da adından söz ettirmeye başladı.

“GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”

Denizli Basın camiasına çeyrek asırdır hizmet eden Medya Karapınar sahibi Gazeteci Mustafa Karapınar, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda seçimlerin ardından yapılan görev dağılımı sonrasında Basın ve Halkla İlişkiler Sorumluluğu görevini üstlendi. Basın hayatında çeyrek asırlık zaman diliminde birçok alanda öncü çalışmalar yapan, siyaset ve medya danışmanı olarak meslek yaşamını sürdüren Karapınar, 3 yıldır da Merkezefendi Spor Kulübü Başkanlığı görevini yürütüyordu. Gazetemize özel açıklamalarda bulunan ve sporun öneminin pandemi döneminde bir kez daha anlaşıldığını ifade eden Karapınar, “Spor, branş ayırt etmeksizin hayat sürecinin olmazsa olmazıdır. Toplumumuzda, her ne kadar eğlence amacı olarak görülse de yaşam biçimi ve insanları birbirine bağlayan en önemli unsurlardan biridir. Pandemi döneminde sporun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Kocaman ailemiz ile kucaklaşmayı ve bir an önce yeşil sahalarda buluşmayı arzu ediyoruz” dedi. 

“GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”

Görev süreleri içinde Denizli amatör spor camiasına hizmet edebilmek amacıyla çok çalışacaklarını ifade eden ve yönetime girme sürecini kısaca anlatan Karapınar, “Ayşe Sarıkaya, başkan adaylığı döneminde benim de kendileri ile birlikte olmamı teklif etti. Ben de spor camiasına hizmet edebilmek amacıyla teklifi kabul ettim. Zorlu geçen seçim süreci sonunda da kulüp delegeleri bizlere güvendi ve yetki verdi. Seçim döneminde özellikle maddi olarak kulüplerimizi rahatlatacak projeler üzerinde durduk. Bunları başkanımızın öncülüğünde bir bir hayata geçireceğiz. Amatör spor camiamız çok büyük bir ailedir. Yolumuz uzun dikenli bir yol. Her biri alanında önemli isimlerden oluşan yönetim kurulumuzda beraber olduğumuz arkadaşlarımız ile büyük ailemizi hak ettiği düzeye getirme adına var gücümüz ile çalışacağız” dedi.