GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-09-2021 11:23   Güncelleme : 16-09-2021 12:18

"Havaalanı salgından dolayı kapalı"

Coronavirüs salgının başlamasıyla birlikte kapatılan ve henüz daha açılmayan Uşak Havaalanı ile ilgili AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş Egeseshaber.com sitesinde Aziz Muhammet Ulubaş'a konuştu. Güneş, Uşak Havaalanı'nın zarar ettiğini belirtirken ne zaman açılacağının ise belli olmadığını söyledi.

Haber-Aziz Muhammet Ulubaş1998 yılında kurulduktan sonra 2002 yılında uçuşa kapatılan ve 2006 yılında tekrardan uçuşa açılan Uşak Havaalanı coronavirüs salgının başlamasının ardından yeniden kapatıldı. Uşak Havaalanı'nın kapatılmasıyla ilgili olarak Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Uşak Milletvekili İsmail Güneş, havaalanın pandemiden dolayı kapatıldığını, ne zaman açılacağının ise henüz belli olmadığını söyledi. 

"UŞAK HAVAALANI THY'NİN ZARARINA ÇALIŞIYORDU"

Egeseshaber sitesine Uşak Havaalanı ile ilgili özel açıklamalarda bulunan AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, havaalanlarının tüm yurtta olduğu gibi Uşak'ta da coronavirüs salgınından dolayı kapatıldığını söyledi. Güneş,"THY birçok noktaya sefer yapıyordu pandemide zarar etti Uşak Havaalanı da THY'nin zararına çalışıyordu. Yolcu sayısı 180 kişi fakat 80-90 kişi biniyor." dedi. AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş havaalanında çalışanların ise işten çıkarılmadığını vurguladı.

Uşak Havaalanı için Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ile görüşmek istediğini fakat Ekşi'nin yurt dışında olduğu için daha sonra görüşeceğini sözlerine ekledi. 

"ZAFER HAVAALANI'NIN YOLCU SAYISI DAHA FAZLA"

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Zafer Havaalanı'nın yap-işlet-devret modeli ile yapıldığını belirtti. Güneş, "Zafer Havaalanı'nın yolcu sayısı daha fazla Uşak'taki yolcular cüzzi."dedi. Zafer Havaalanı'nın Uşak'ı etkilemeyeceğini de sözlerine ekledi.

GÜNEŞ'TEN YALIM'A CEVAP: "GARANTİ VERDİNİ DİYE KAPADINIZ SÖZÜ YANLIŞ"

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın "Zafer Havaalanı yapılıp, yolcu garantisi verildiği için Uşak Havaalanı kapatıldı." sözlerine de cevap verdi. Güneş, "Garanti verdiniz diye kapadınız sözü yanlış. Açılmasını istiyoruz fakat her şey hastalığa bağlı, hastalığın seyrini bağlı."dedi. 

GÜNEŞ: ZAFER HAVAALANI'NA YOLCU GARANTİSİ VERİLDİ

Zafer Havaalanı'na yolcu garantisi verildiğini de sözlerine ekleyen Güneş, yolcu garantisinin ne kadar olduğu konusunda ise bir bilgisi olmadığını belirtti. Zafer Havaalanı'nı yapan şirkete devletin yolcu karşılığında para ödediğini de ifade eden Güneş, "Çalışan personelin ücretini şirket karşılıyor. Zafer Havaalanı'nda 100 küsur personel var." dedi. 

AK Partili Güneş, Zafer Havaalanı'nı hangi şirketin işlettiğini ise bilmediğini söyledi.