DENİZLİ
Giriş Tarihi : 21-10-2021 12:09   Güncelleme : 21-10-2021 12:09

İl Başkanı Karateke, ‘Tasarruflu olalım, kaynakları doğru kullanalım’

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı İsmail Karateke, yaşanan pandemi süreci ve etkisini gösteren kuraklık nedeniyle Denizli, Türkiye ve tüm insanlığı zor günlerin beklediğini söyledi. İl Başkanı Karateke, “Dünya üretim ve tedarik zincirinin bozulması nedeni ile başta gıda olmak üzere, enerji, giyim, barınma gibi zorunlu ihtiyaçlarla birlikte birçok alanda krizlerle karşı karşıya kalmak üzereyiz. Tasarruflu olalım kaynaklarımızı doğru kullanalım” dedi.

İl Başkanı Karateke, ‘Tasarruflu olalım, kaynakları doğru kullanalım’

 İl Başkanı Karateke, “Dünya üretim ve tedarik zincirinin bozulması nedeni ile başta gıda olmak üzere, enerji, giyim, barınma gibi zorunlu ihtiyaçlarla birlikte birçok alanda krizlerle karşı karşıya kalmak üzereyiz. Tasarruflu olalım kaynaklarımızı doğru kullanalım” dedi.
 
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı İsmail Karateke, yaşanan pandemi süreci ve etkisini göstermeye başlayan kuraklık ile ilgili olarak tasarruf çağrısı yaptı. Ülkemizi ve dünyayı içinde bulunduğu pandemi sürecinde zor günlerin beklediğine dikkat çeken Karateke, “Dünya üretim ve tedarik zincirinin bozulması nedeni ile başta gıda olmak üzere, enerji, giyim, barınma gibi zorunlu ihtiyaçlarla birlikte birçok alanda krizlerle karşı karşıya kalmak üzereyiz. Bu nedenle, çok geç kalmadan, başta tüm Denizlili hemşerilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza ve kamu kurum ve özel kuruluşlara açık çağrıda bulunuyoruz. Öncelikle kendimizi bir hesaba çekelim. Biz nerede hata yaptık ve yapıyoruz diyelim. Tüm kesimleriyle üretimi ve üreticiyi hiçbir şart koşmadan destekleyelim. Tüm ülkede ve Şehrimizde tasarruf ve geri dönüşüm seferberliği başlatalım. her türlü israfı durduralım ve önüne geçmeyi teşvik edelim.” Dedi.
Tarım desteklenmeli
Gıda tedariğinin bozulmaması artan girdi maliyetleri nedeniyle çiftçilerin üretimden kopmaması için gereken tüm önlemlerin vakit geçirilmeden alınması, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Karateke, “Tarım ve hayvancılıkla uğraşan tüm çiftçilerimize,  indirimli mazot, gübre, ilaç, yem ve sulamada kullanılan sulara indirimli elektrik sağlanmalı ve geç kalınmamalıdır. Yine aynı şekilde üretim yapan bütün işletmelere koşulsuz bir şekilde indirimli elektrik, gaz, nakliye ve ihracat destekleri verilmeli, üretim zincirinin devamı sağlamalıdır. Tüm kesimlerde her türlü israfı engellemeye ve tasarrufa dönük kampanya, teşvik ve hibeler sağlanmalıdır. Üreten kardeşlerimizin ucuz tohuma ve gübreye erişimleri sağlanmalı. Sulama için destekler verilmeli. Hayvancıların kolay ve ucuz yeme ulaşabilmelerine imkan verilmeli. Bununla birlikte yetiştirilen ürünlerden de haklarını almaları gerek. Tedbirler önlemler şimdiden alınmalı. İlimizin yöneticileri yaşanması muhtemel aksaklıklarla ilgili her an müdahil olmalı.” Dedi.