GÜNCEL

İLGİ ÖZEL EĞİTİM KURUMU ÖZEL EĞİTİME İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİYOR

Uşak'ta yer alan İlgi Özel Eğitim Kurumu özel eğitime ihtiyacı olan tüm çocuklara ücretsiz eğitim verirken başarılarından da söz ettiriyor.

İLGİ ÖZEL EĞİTİM KURUMU ÖZEL EĞİTİME İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİYOR

Uşak'ın Merkez İlçesi'nde bulunan İlgi Özel Eğitim Merkezi özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere ücretsiz bir şekilde eğitim veriyor. 25 yıl Milli Eğitim Bakanlığı'nda öğretmenlik yapan ve son beş yıldır da Uşak'ta faaliyet gösteren eğtim merkezinin kurucuları arasında yer alan Fergül Eral Bülbül eğitim merkezi ile ilgili merak edilenleri anlattı. 

Her türlü engel grubuna hitap ettiklerini söyleyen Bülbül, Uşak'ta tüm programları içinde bulunduran ilk ve tek merkez olduğunu söyledi. "Bedensel, görme, konuşma, gelişimsel bozukluk gibi tüm programlar merkezimizde mevcut. Hastane raporu ve Rehberlik Araştırma Merkezi'nden alınmış raporla gelen her türlü öğrencimize ücretsiz eğitim veriyoruz." dedi. 

30 PEERSONEL GÖREV ALIYOR

8'i yardımıcı olmak üzere 30 personelle çalıştıklarını da söyleyen Fergül Eral Bülbül, eğitim merkezlerinin engelleri ortadan kaldırmak için hizmet verdiğini de vurguladı. Başarılarının sırrını ise işlerini sevgiyle, ilgiyle ve çok iyi bir eğtim kadrosuna sahip olmalarına bağlıyor. Bülbül; "Çözülmemiş her sorun ortadan kalkması gereken bir engeldir. Asıl engel onun fark edilmemesi, çözüm bulunmamasıdır." dedi. Rehabilitsayon merkezlerine toplumun bakışını da değerlendiren Bülbül, sadece engelli bireylerin geldiği bir yer gibi anlatıyor oysa ki öyle değil diye vurguladı.

"AVRUPA STANDARTLARINDA BİR BİNAYA SAHİBİZ"

Avrupa standartlarında bir binaya sahip olduklarının da altını çizen Fergül Eral Bülbül birçok öğrenci mezun ettiklerini söyledi. Öğrencilerin mezun olmalarından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Bülbül, çocukların özel eğitimden çıktığını söyledi. Özel eğitime ihtiyacı duyan herkesi beklediklerini ve problemlerin doğru eğitimle ortadan kaldırılabiliceği belirterek sözlerini noktaladı.

EĞİTİM MERKEZİNDE VERİLEN PROGRAMLAR

İlgi Özel Eğitim Programı'nda zihin engelli bireyler destek eğitim programı, görme engelli bireyler destek eğitim programı, özel öğrenme güçlüğü, bedensel engelli bireyler, yaygın gelişimsel bozukluk, işitme engelli bireyler, dil konuşma güçlüğü gibi programlar veriliyor.