UŞAK
Giriş Tarihi : 28-03-2022 22:00   Güncelleme : 28-03-2022 22:00

İLİMİZİN İLK BAYAN AHİSİ SEMRA GÜVEN’E, TBKG FEDERASYONU BAŞKANINDAN DA BİR PLAKET

2017 yılında ilimizde ilk defa kadın Ahi seçilen Bayan kuaförü Semra Güven’e Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmeleri Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş tarafından plaket verildi.

İLİMİZİN İLK BAYAN AHİSİ SEMRA GÜVEN’E, TBKG FEDERASYONU BAŞKANINDAN DA BİR PLAKET

Uşak ilimizde çalışmalar yapmak ve meslek sorunlarını dinlemek amacıyla ziyarette bulunan TBKG Federasyonu başkanı Bayram karakaş Eski Uşak ili Berberler Odası Başkanı Mehmet Ayçiçek ve Uşak Berberler Odası yeni Başkanı Yusuf Avşar ile birlikte 2017 yılında ilimizde ilk kadın Ahi seçilen Semra Güven’i iş yerinde ziyaret ederek Plaketlerini sundular.

 

Federasyon Başkanı Bayram Karakaş ve beraberindeki heyet “İlkler şehri olan Uşak iline yakışır şekilde 2017 yılında, yılın Ahi’si seçilen Sayın Semra Güven’e o yılda hazırlattığımız Plaketimizi gecikmelide olsa şu anda il dışında olması nedeni ile Kızı Merve Güven’e sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Her iki oda başkanımızın da belirttiği gibi gerçekten Ahilik kültürüne uygun, meslek hayatında başarılı olarak meslek hayatlarını sürdüren elamanlar yetiştiren ve yıllardır yetiştirdiği elamanlar ile ilişkilerini sevgi ve saygı çerçevesin de sürdüren Ahimize plaketini eski oda başkanımız Mehmet Çiçek ve yeni Oda başkanımız Yusuf Avşar ile birlikte sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

İlkler şehrimiz Uşak ilimizi ziyaret etmekten dolayı da ayrıca mutluyum. Türkiye çapında yetenekli, başka illerde bile eğitimler veren yarışmalarda dereceler elde eden Berber ve kuaför meslektaşlarımızla bir arada oldum. Sorunlarımız var. Mesleğimiz gerçekten ağır bir meslek. Sanatçılık isteyen mesleğimizin sorunları ve geleceği konularını Uşak ilimizde istişare etmek bizler açısından çok faydalı oldu. Dedi.