GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2024 20:02

İLK AKILLI DURAK YERİNİ ALDI

İLK AKILLI DURAK YERİNİ ALDI

Konfor ve Güvenlik Sunan Akıllı Durakların İlki Vatandaşla Buluştu

Yakın zaman önce vatandaşın konforunu artırmak için kentin çeşitli noktalarına yerleştirmek üzere akıllı durak imalatına başlayan Uşak Belediyesi, üretimi tamamlanan ve Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın bizzat tanıtımını yaptığı ilk akıllı durağı vatandaşla buluşturdu. Tamamen belediye atölyelerinde üretimi gerçekleşen ve piyasa fiyatının neredeyse yarı maliyetine üretilen ilk akıllı durak; Ankara – İzmir karayolu üzerinde yerini aldı.
YOĞUN BİR NOKTA SEÇİLDİ
Özellikle büyükşehirlerde sıklıkla kullanılan ve otobüs bekleyen vatandaşların konforu için büyük önem taşıyan akıllı duraklar, Başkan Yalım’ın talimatıyla bundan böyle devamlı olarak üretilip önemli noktalara yerleştirilecek. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından ilk durağın yerleştirildiğini duyuran Başkan Yalım; ilk olarak özellikle kentin toplu ulaşım noktalarından en yoğun bölgenin seçildiğini söyledi. Ankara – İzmir karayolundaki Dikilitaş mevkiinde bulunan ve otogar karşısına düşen noktada ilk kurulumu gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Yalım; öğrencilerin ve işçilerin yoğun şekilde ulaşım sağladığı bir bölgeyi bu durak sayesinde daha konforlu ve güvenli hale getirdiklerinin altını çizdi. Uşak Belediyesi olarak akıllı durak imalatına devam edeceklerini hatırlatan Yalım, vatandaşların her ihtiyacını önemsediklerini ve çözüm odaklı hizmetler sunduklarını belirtti.

TÜM VATANDAŞLARIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ

Uşak’ın birçok sanayi kolunda kendini ispatlamış bir il olduğunu hatırlatan Başkan Yalım; “Bu nedenle sanayide çalışan vatandaşlarımız Organize Sanayi Bölgelerindeki iş yerlerine ulaşmak için servis araçlarını kullanıyorlar. Servis araçları, iki veya üç vardiya ile çalışan işletmelerde sabahın erken saatlerinde ve gecenin geç saatlerinde kalkabiliyor. Biz bu akıllı durakları kurarak öncelikle vatandaşlarımızın güvenliklerini düşündük. Ardından bu durakları halkımızı değişen iklim koşullarının etkilerinden korumak amacı ile ısıtma ve soğutma imkânı sunan klimalar ile donattık. Hem çalışanların, hem öğrencilerin hem de genç yaşlı gözetmeden tüm vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi. “Uşaklı hemşerilerim daha iyi imkânlarla ile yaşamayı hak ediyor” diye konuşan Yalım; “Biz belediye olarak halkımıza en iyi hizmeti sunmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

24 SAAT İZLENİYOR

İçerisinde bulunan klima sayesinde vatandaşları yaz aylarında sıcaktan kış aylarında ise soğuktan koruyacak olan akıllı duraklar, ferah oturum alanı ve güvenli yapısı ile dikkat çekiyor. Tavanda yer alan güvelik kameraları ile emniyet güçleri tarafından 7/24 izlenen akıllı durak kabinleri; olası bir sorun halinde direkt olarak polisin müdahalesine olanak sağlıyor. Aynı zamanda Uşak Belediyesi ekipleri tarafından da sürekli takip edilecek olan akıllı duraklar; sağlam yapısı sayesinde halkın yağmur, kar, güneş ve rüzgâr gibi etkenlerden etkilenmesini önlüyor.

AdminAdmin