GÜNCEL

İLK GRUPTA BULUNANLARIN AŞILANMASI TAMAMLANDI İKİNCİ GRUPTA İSE SONA DOĞRU

13 Ocak 2021 tarihinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aşılanması ile Türkiye’de koronavirüse karşı aşılanmada bugüne kadar 16 milyon 911 bin 269 doz aşı yapıldı. 1. aşamanın tamamlandığı Türkiye’de 60-64 yaş arası grupta aşılamalar devam ediyor.

İLK GRUPTA BULUNANLARIN AŞILANMASI TAMAMLANDI İKİNCİ GRUPTA İSE SONA DOĞRU

Aziz Muhammet Ulubaş/Özel Haber Koranavirüs sürecinin başladığı ilk günden itibaren en yüksek vakaların görüldüğü Türkiye’de diğer bir taraftan da aşılama süreci devam ediyor. Şu ana kadar ülke genelinde 17 milyon 010 bin 360 doz aşı yapılırken; gerçekleşen aşılama sürecinde 1.dozu olanların sayısı 9 milyon 809 bin 421, ikinci dozu olanların sayısı ise 7 milyon 201 bin 539 olduğu Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yayınlandı.

65 YAŞ ÜZERİ TAMAMLANDI, MİLLİ SAVUNMA VE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONELLERİ BİTMEK ÜZERE

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı tabloya göre ülke genelinde sağlık çalışanları ve 65 yaş üzerinde bulunan vatandaşların aşılanması tamamlandı. Öncelikli sektörler arasında bulunan Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nda görevli personellerde de sona yaklaşıldı.

ÖĞRETMENLERDE BELİRLİ BİR MESAFEYE GELİNDİ

Bakanlığın sitesinde bulunan listede kritik görevde bulunan kişilerle birlikte zabıta veya özel güvenlik görevlilerinin, Adalet Bakanlığı’nda görevli personellerin ve cezaevlerinde kalanların aşılanmasında yarıya yaklaşıktığı göze çarptı. Öğretmenler ve öğretim görevlilerinin aşılama sürecinde de belirli bir mesafeye gelinmesinin yanı sıra gıda sektörü (fırın, yemek fabrikaları, gıda imalathaneleri, ambalajlanmış su üreticileri vb.) İle taşımacılık sektöründe çalışanlarla beraber 60 yaş üzerinde de henüz yarıya ulaşılamadı.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı