GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-06-2022 22:10   Güncelleme : 06-06-2022 22:10

İSTANBUL BAROSU DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNÜ KUTLADI

İstanbul Barosu Çevre Kent ve İmar Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Cevahir KILIÇ, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde İstanbul’un ilk kelebek çiftliğinde Çevre Bilinci üzerine kahvaltılı program düzenledi.

İSTANBUL BAROSU DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNÜ KUTLADI

Av. Cevahir Kılıç, “Çevre ve Doğa siyaset üstüdür. Bu sebeple, herkesin ama herkesin çevreye doğaya duyarlı olması gerektiğini vurgulamış , Allah’ın insan bahşettiği en değerli armağan olan doğa tarih öncesinden bu yana pek çok mitolojik hikayede de yerini almıştır. Öyle ki, küçük bir zeytin dalı yüzyıllardır barışın simgesi olmuş, başarılı sporcunun şampiyonluk tacı olmuş, mabetlerin aydınlatılmasında araç ve insanlığın ilacı olmuştur. Bugün kelebek çiftliğinde de tanık olduğumuz üzere, doğada herşey birbirini tamamlamaktadır; Tozlaşmadan evrimleşmeye… Doğayı çevreyi korumak kollamak İklim değişikliğine sebebiyet veren tüm unsurlarla mücadelede siyaset üstü hep birlikte mücadele bizlerin görevidir. Bu sebeple yazılan yapılan faaliyete geçirilen çevreye saygılı olmayan doğayı tahrip eden her türlü kanun ve yönetmelik mevzuat karşısında Çevre Avukatları olarak yer almaya devam edeceğiz.

Siyasilerin Sözler ve vaatler ile değil somut adımlarla çevreye duyarlılık göstermelerini istiyoruz. Sağlıklı ve dengeli temiz bir dünyayı gelecek nesillere bırakmak umuduyla 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutluyoruz.