DENİZLİ
Giriş Tarihi : 11-01-2022 09:57   Güncelleme : 11-01-2022 10:01

İyi ki varsın ‘EREN’

Denizli İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (DENİMDER)’in öğrencilere yönelik sosyal ve kültürel etkinlikleri devam ediyor. İmam Hatip Okullarında eğitim gören öğrenciler dernek yönetim kurulu üyeleri ve okul müdürleri ve öğretmenleriyle birlikte ‘Kesişme İyi ki varsın EREN’ filmini izledi.

İyi ki varsın ‘EREN’

Denizli İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (DENİMDER)’in imam hatip okullarında eğitim gören öğren öğrencilere yönelik sosyal ve kültürel etkinlikleri devam ediyor. Dernek yönetimiyle birlikte il merkezde bulunan imim hatip okullarında eğitim gören yaklaşık 300 öğrenci, okul müdürleri ve öğretmenleriyle birlikte “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” filminin izledi. Senaryosunu Mert Dikmen, Alper Uyar ve Özer Feyzioğlu'nun kaleme aldığı, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu'nun üstlendiği, başrollerinde İsmail Hacıoğlu ve Rahman Beşel'in yer aldığı teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan “Kesişme; İyi Ki Varsın Eren” filminde duygusal anlarda yaşandı.  

Öğrencilerin imam hatip okullarında aldığı kaliteli eğitimin yanında sosyal ve kültürel anlamda da kendilerini geliştirmeleri için dernek olarak etkinlikler düzenlediklerini anlatan DENİMDER Başkanı Fatih Işık, “Öğrencilerimizle birlikte duygusal anlar yaşayarak izlediğimiz film 11 Ağustos 2017 günü Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK'lılar ile Türk güvenlik güçlerinin girdiği çatışmada PKK üyelerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Eren Bülbül ve onu korumaya çalışırken şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in hayat hikayesini konu alıyor. Bu sinema filminde de görüldüğü gibi bu aziz topraklarda vatan için millet için, bağımsızlık için canını vermekten çekinmeyen binlerce kahramanımız bulunmaktadır. Bir hilal uğruna canlarından vazgeçen aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle bir kez daha yad ediyoruz. Terör örgütlerinin hain yüzünü bir kez daha gözler önüne seren film bizlere ülkemiz için geleceğimiz için ne kadar çok çalışmamız gerektiğini, bir ve bütün olmamızı gerektiğini gösterdi. Dernek olarak farklı etkinliklerle öğrencilerimizin hayata olan bakış açılarını değiştirmeye devam edeceğiz” dedi.