GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-08-2021 15:39   Güncelleme : 02-08-2021 15:39

İYİ Parti lideri Meral Akşener Marmaris'e gitti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yangın bölgesine gitti ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'den bilgi aldı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener Marmaris'e gitti

 

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 29 Temmuz günü çıkan orman yangınında 3 bölgede alevler henüz daha kontrol alınamadı. Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yanı sıra bölgede çok sayıda arazöz veçevre illerden gelen belediye ekipleri halkla birlikte yangının söndürmek için yoğun uğraş veriyor. 

Marmaris'in Armutalan, İçmeler, Bayır, Dereözü, Osmaniye, Turunç, Turgut, Hisarönü, Orhaniye, Çiftlik ve Kumlübük bölgelerinde devam eden yanıgını söndürme çalışmaları sürüyor.

BÖLGEDE ELEKTİRK KESİNTİSİ YAŞANIYOR

Bir yandan yangınla mücadele eden ekipler ve halk, diğer yandan ise zorunlu olarak kesilen elektiriklerle mücadele ediyor. Elektirik kesintisinden dolayı haberleşme cihazlarının şarjı, elektrikli eşyalar ve elektirkli motorların çalışmamasından dolayı kuyu sularının çekilmemesi gibi sorunlar da yaşanıyor. 

SU TAŞIDILAR

Alevlerin Hisarönü mevkiinde yerleşim alanlarına yaklaşmasından dolayı bölgede evleri bulunan insanlar, kendi imkanlarıyla mücadele etmeye çalıştılar. Bölge halkı alevlerin yaklaşmasından dolayı hortum çekip kovalarla doldurdukları sularla mücadele içerisindeydi fakat bir önceki alanı söndüren itfaiye ekipleri buraya gelerek söndürme çalışmasına katıldı. Ancak bu sefer de su sıkıntısı başladı ve vatandaşlar ellerinde hortumlarla ve taşıma sularla itfaiye aracının tankerine su taşıdı.

İYİ PARTİ LİDERİ MARMARİS'TE BİLGİ ALDI

Yangın bölgesine giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Gürün'den bilgi aldı. Gürün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; "Muğla’mızın Marmaris ilçesinde devam eden orman yangınından etkilenen vatandaşlarımızı ve yangın alanını Millet İttifakı ortağımız İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ile ziyaret ettik." ifadelerini kullandı.