SİYASET
Giriş Tarihi : 08-06-2021 12:25   Güncelleme : 08-06-2021 12:25

İYİ Partili Hakan Savaş'tan TOKİ Birinci Etap konutlarıyla ilgili flaş iddia

Uşak Birinci Etap TOKİ Konutları'nda bulunan yeşil alanların satılacağı iddia edildi. İddiayı gündeme taşıyan İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, TOKİ Konutları'nın olduğu alanda semt sakinlerine seslendi.

İYİ Partili Hakan Savaş'tan TOKİ Birinci Etap konutlarıyla ilgili flaş iddia

TOKİ Birinci Etap Konutları'nda 38 bin 150 metrekarelik arazi ile ilgili İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş önemli iddialarda bulundu. Savaş, arazi ile ilgili olarak gündeme taşıdığı iddia ile ilgili olarak Uşak Belediyesi'nin imar planında söz edilen alanın yeşil alan olduğunu, çocuk parkı, yürüyüş ve koşu parkuru, spor sahası olarak görüldüğünü söyledi.

"BU SATIŞ MASUM BİR SATIŞ DEĞİLDİR"

Ankara'da ihale yoluyla imara açılacağını söyleyen İYİ Partili Savaş, "Bu satış masum bir satış değildir bu satış tamamen ranta yönelik bir satıştır. Bu saha birkaç müteahhite teslim edilmek isteniyor. Biz bu bakış açısına karşıyız, anlam ve mana veremiyoruz." dedi.

"BELEDİYE YÖNETİMİ BİR AN ÖNCE TAVIR ALMASINI BEKLİYORUZ"

Yeşil alanlara saygısı olmayan bir anlayışla karşı karşıya olduklarını vurgulayan İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, "Sayın Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın buraya ivedilikle el atmasını bekliyoruz. Belediye yönetimi böyle bir durumda, böyle bir konu hakkında vatandaşın yanında olmayacaksa ne zaman olacak? Bu konuyla ilgili belediye yönetiminin bir an önce tavır almasını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

38 bin 150 metrekarelik bir alanın ise belediyenin imar planında yeşil alan olarak görüldüğü iddia eden Savaş, belirtilen alanın hukuka aykırı bir şekilde satıldığını iddia etti. 

"TOKİ'NİN İŞİ EMLAKÇILIK DEĞİLDİR"

İYİ Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş 60 bin metrekarelik bir başka arazinin de olduğunu söyledi. İmar planı olmasına rağmen TOKİ tarafından satışa sunulduğunu iddia etti. TOKİ'nin işinin emlakçılık ya da arsa alıp satmak olmadığını söyleyen Savaş, hukuki yollarla çözüm arayacaklarını da ifade etti.

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş semt sakinleriyle de imza kampanyası başlatabileceklerini belirtti.