SİYASET
Giriş Tarihi : 10-09-2021 14:08   Güncelleme : 10-09-2021 14:08

İYİ Partili isimler mahalle muhtarları ile bir araya geldi

İYİ Parti Uşak İl Teşkilatı kentte bulunan mahalle muhtarları ile bir araya gelerek, sorunları ve talepleri dinledi.

İYİ Partili isimler mahalle muhtarları ile bir araya geldi

İYİ Parti Uşak İl Teşkilatı Uşak'taki ziyaretlerini sürdürüyor. Partili isimler, kentteki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. İYİ Partili isimler muhtarlardan sorun ve talepleri dinledi.

Toplantıya İYİ Parti Ankara Milletvekili ve bir dönem Merkez Bankası Başkanlığı görevini de üstlenen Durmuş Yılmaz, İYİ Parti İl Başkanı Şener Toköz, Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, İYİ Parti Uşak İl Teşkilat Başkanı Kudret Sarı, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının basına açık bölümünde bir açıklama yapan İYİ Parti Uşak İl Başkanı Şener Toköz, muhtarlığın daha önceki dönemlerde önemli ve saygın bir görev olduğunu, fakat ülkedeki ekonomik ve sosyal bazdaki olumsuzlukların muhtarlara da yansıdığını belirtti.

"ARTIK YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN BAŞKA BİR KURTULUŞ YOLU GÖRÜLMEMEKTEDİR"

Son dönemlerde muhtarların borçlarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlara gelen icra tebligatlarını almakla zaman kaybettiğini belirten Şener Toköz, “Bu kadar çok icra davası ve dosyasının olması ülkemizdeki kötü gidişatın en temel göstergelerinden biridir. Sistem ekonomik ve sosyal anlamda tıkanmıştır ve artık yönetim değişikliğinden başka bir kurtuluş yolu görülmemektedir” dedi.

"UŞAKSPOR HEPİMİZİN TAKIMI VE BUNA SAHİP ÇIKMAK BİZİM GÖREVİMİZ"

Basın mensuplarının sorularına da yanıt veren İYİ Parti İl Başkanı Toköz, kentteki  otoparkların Uşakspor’a devrilmesine de değindi  Toköz, “Uşak Belediyesi bir önceki yönetimin kötü anlayışı nedeniyle çok fazla borçlandı ve şu anda sıkıntı içinde. Uşakspor hepimizin takımı ve buna sahip çıkmak bizim görevimiz. Fakat burada bir sürdürebilirliğin olmadığını görüyoruz. Altyapıdan oyuncu yetişmediği için sürekli dışa bağımlılık söz konusu ve bu durum da en çok Uşak’a ve Uşaklı gençlerimize zarar veriyor. Uşakspor’da oynayan kaç Uşaklı sporcumuz var? Bunu sorgulamayız ve sadece takımımıza değil gençlerimize de sahip çıkarak bu işi nihayete erdirmeliyiz” diye konuştu.

"UŞAKSPOR İLİMİZ VE BİLHASSA BELEDİYE İÇİN KARA DELİK HALİNE GELDİ"

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı ve eski bir futbolcu olan Hakan Savaş ise Uşakspor'un belediye için kara delik haline geldiğini vurguladı. Savaş,“Uşakspor maalesef ilimiz ve bilhassa belediye için kara bir delik haline getirildi. Getirildi diyorum, çünkü ben daha önce profesyonel futbol oynuyordum ve Uşakspor’da bir dönem Uşaklı gençler de oynayabiliyordu. Fakat sistemi bilmeyen yöneticiler, altyapıya önem vermeden bu işi götürürüz dediler. Dışarıdan yüksek fiyatlarla futbolcu transferleri yapıldı ve bugün yöneticilerin pirim aldığı bir sistemle karşı karşıyayız. Ben yıllarca futbol oynadım ve yöneticinin pirim aldığını ilk defa duyuyorum. Onu da geçtim bir tane Uşaklı futbolcu burada top oynamıyor. 350 bin kişilik şehirden ilk 11’de oynayacak 1 tane dahi futbolcu çıkmaz mı? Altyapıya önem vermeden ve gerçek anlamda liyakatli ve sporu seven yöneticiler olmadan Uşakspor’u başarılı yapamazsınız. Normalde bu harcanan paralarla çok çok daha iyi ve başarılı bir takım kurulabilirdi” dedi. Toplantıının diğer bölümü ise basına kapalı olarak gerçekleşti.