İZMİR
Giriş Tarihi : 08-05-2021 13:31   Güncelleme : 08-05-2021 13:31

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger Kadir Gecesi'ni kutladı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger Kadir Gecesi'ni yayınladığı mesajla kutladı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger Kadir Gecesi'ni kutladı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger Kadir Gecesi ile ilgili olarak yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; "İslam âlemi; başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken, bu manevi havayı pekiştiren bir Kadir Gecesi'ne daha ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Bu mübarek gecenin aziz milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Şüphesiz ki belirli bir zamanı kıymetli yapan, o zaman zarfında meydana gelen büyük ve önemli hadiselerdir. Cenab-ı Allah’ın bin aydan daha hayırlı olduğunu müjdelediği Kadir Gecesi de Kur'an-ı Kerim'in nazil olduğu bu kıymetli zaman dilimlerinden biridir.

Kadir Gecesi gibi zaman dilimleri manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza vesile olan, birliğin, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın had safhaya çıktığı müstesna anlardır. Bizlere bireysel ve toplumsal yaşantımıza iman, ibadet ve ahlak bakımından çeki düzen verme, yenilenme ve ümitsizlikten kurtulma fırsatı ve imkânı vermektedir.

Bu imkân ve fırsatların başında da Kur’an-ı Kerim’in nüzulünü idrak ederken öğreti ve mesajlarından da yararlanmamız gelmektedir. Zira bugün geldiğimiz nokta, gerek bireysel ve gerekse toplumsal alanda bütün insanlığın mutluluğuna ve kurtuluşuna ışık tutabilecek nitelikte olan yüce dinimizin ilahi kitabındaki bu öğreti ve mesajlarına daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bütün insanları kuşatan, zamana ve mekâna göre değişmeyen, her ortamda davranış ve uygulamalara yansıtılabilen bu öğreti ve mesajları iyi anlayıp idrak etmenin insan olarak, toplum olarak bizleri refaha ve huzura kavuşturacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, İslam coğrafyası başta olmak üzere dünyamızın idrak edeceğimiz Kadir Gecesi’nin nuruyla aydınlanmasını, akan kan ve gözyaşlarının bir an önce son bulmasını, insanlığın yüreğini karartan haksızlıkların, bu gecenin feyiz ve bereketiyle ortadan kalkmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Başta İzmirli hemşehrilerim olmak üzere bütün İslam âleminin Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik ediyor; gecenin hayırlara vesile olmasını, ülkemize milletimize ve bütün insanlığa barış, huzur ve saadet getirmesini temenni ediyorum."