SİYASET

Karaoba: "Cumhuriyetimizin 100. yılı yeniden demokrasinin timsali olacaktır"

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı.

Karaoba:

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlik yıllarından itibaren kurduğu “demokrasi” hayalinin, 101 yıl önce, hâkimiyeti kayıtsız şartsız millete devretmek üzere açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi ile gerçeğe dönüştüğünü vurguladı.


Başkan Karaoba, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bu nedenledir ki Kurtuluş Savaşı’nı Mustafa Kemal’in liderliğinde ve Dünyaya örnek olan bir dayanışmayla kazanan milletimizin özgürlük ve bağımsızlığa ulaşma kararlılığının merkezi TBMM’dir.” cümlelerinin altını çizdi.
Yurttaşları arasında hiçbir ayrım gözetmeyen, hiç kimsenin bir diğerinden üstün olmadığı, her vatandaşın eşit haklara sahip olduğu genç Türkiye Cumhuriyeti’nin lideri Atatürk’ün, bu kıymetli günü aynı zamanda çocuklara armağan ettiğini anımsatan Karaoba, Atatürk’ün bu tercihinin, ülkenin gelecek nesillere emanetinin de bir nişanesi olduğunu vurguladı.

“COŞKUMUZ YÜREKLERİMİZDEN SOKAKLARA TAŞACAK”

Milletin vekâletini taşıyan Türkiye Büyük Millet Meclisinin asli görevinin, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmek, ülkenin dünyada söz sahibi olmasını sağlamak olduğuna dikkati çeken CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, “Bugün yetkileri törpülenen, işlevsiz hale getirilmek istenen TBMM, yurdumuza vurulmak istenen prangayı 101 yıl önce kırdığı gibi kıracak, 29 Ekim 2023’de kutlayacağımız Cumhuriyetimizin 100. yılında yeniden demokrasinin timsali olacaktır. İnanıyorum ki bu salgın günleri geçer geçmez coşkumuz yüreklerimizden sokaklara taşacak, Cumhuriyetimizin bugünkü mirasçıları, onu hak ettiği şekilde demokrasiyle taçlandıracaktır. Son olarak Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları ve düşün arkadaşlarını bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” şeklinde konuştu.