UŞAK
Giriş Tarihi : 09-07-2021 21:12   Güncelleme : 09-07-2021 21:17

KENT KONSEYİ BAŞKANLIK YARIŞINDA ADAY ÜÇ,E ÇIKTI

Uşak kent konseyi seçimlerine sayılı günler kala üçüncü aday bugün Kent konseyi binasında adaylığını açıkladı. Kent konseyi Başkanlığına adaylığını açıklayan Kanserle savaş Derneği Başkanı Mehmet Kurnaz basın toplantısında projelerinden söz etti.

  KENT KONSEYİ BAŞKANLIK YARIŞINDA ADAY ÜÇ,E ÇIKTI

Kent konseyi Başkan adayı Kurnaz’ın açıklaması şöyle;

1970’li yıllardan itibaren artan nüfus ve kentleşme ile beraber hızlı sanayileşme ve doğaya verilen zararın artmasıçevre sorunlarına ve toplumsal sorunlara olan duyarlılığın artmasına ve özellikle Birleşmiş Milletler bünyesinde yapılan çalışmalarla sürdürülebilir kalkınma kavramına odaklanılmasına neden olmuştur. Bu nedenle çok aktörlü, toplumsal ortaklıklara dayalı bir yönetim, sürdürülebilir kalkınma yolundaki en önemli adımdır.

Bilindiği üzere kent konseyinin misyonu kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmektir.

Kent konseyleri, kendi yörelerinde en önemli toplumsal kuruluşhaline gelmelidir. Bu sebeple kent konseyi faaliyetlerini bir demokrasi platformu olarak sürdürmelidir.

Yerel ve demokratik buluşma noktası olan kent konseyimizi, Uşak’ımızın tüm dinamiklerini kapsayan bir çatı kuruluşu haline getirerek sadece belli kesimlere değil herkese ve her kesime hitap eden bir yapı olmasını sağlayacağız.

Demokrasi kültürünün, uzlaşmanın, hoşgörünün, sosyal hayatta insan ilişkilerinin, hemşehrilik bilincinin geliştirilebilmesi için canla başla çalışarak kentimizin yaşam kalitesini en üst seviyelere çıkaracağız.

Kentimize sahip çıkarak, aktif katılım ve çözümde ortaklık ilkelerinin bütünlüğünde şehrimizin yaşanabilir bir geleceğe taşınmasında elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.

Uluslararası gelişmeleri takip ederek, ülke koşullarını gözeterek, şehrimizde yaşayan herkesin sesine ve ihtiyaçlarına kulak vererek tarafsız bir yaklaşımla görüş ve öneriler üreteceğiz.

Vatandaşların katılımı ile oluşan sivil toplum kuruluşları ve özel sektör kuruluşları ile belediyemiz arasında aracılık rolü üstlenerek, vatandaşlarımızın istek, tercih ve şikâyetlerinin üst düzey karar alma süreçlerine kapsayıcı katılımcılık vasıtasıyla daha etkin ve kolay biçimde iletilmesini sağlayacağız.

                       

                                                                                              MEHMET KURNAZ

KANSERLE SAVAŞ DERNEĞİ BAŞKANI

       KENT KONSEYİ BAŞKAN ADAYI