MANİSA
Giriş Tarihi : 18-08-2021 19:31   Güncelleme : 18-08-2021 19:31

Manisa'da yardım kampanyasıyla ilgili toplantı yapıldı

Son zamanlarda ülkemizde meydana gelen orman yangınları ile sel felaketinin meydana getirdiği tahribatın ve afetlerden zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için Manisa’dan yapılacak yardımların değerlendirildiği toplantı, Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında yapıldı.

Manisa'da yardım kampanyasıyla ilgili toplantı yapıldı

Valilik Brifing Salonunda video konferans yöntemiyle yapılan toplantıya Vali Yaşar Karadeniz’in yanı sıra Vali Yardımcıları H. Volkan Köksal, Mesut Eser, Mevlüt Özmen, kaymakamlar, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile oda başkanları katıldı.

YARDIMLARIN KOORDİNASYONUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME YAPILDI

Toplantıda, son zamanlarda ülkemizde orman yangınları ile sel felaketlerinin meydana getirdiği tahribatın giderilmesi ve afetlerden zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilerek yaraların en hızlı şekilde sarılması amacıyla İlimizden yapılacak yardımlar ile yardımların koordinasyonuna ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

"MANİSA OLARAK DESTEK OLACAĞIZ"

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Karadeniz, ilk olarak 17 Ağustos 1999 depreminin yıldönümü sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyerek, bir daha böyle felaketlerin yaşanmamasını temenni etti. Türk Milletinin en önemli özelliklerinden birisinin de zor zamanlarda birlik ve beraberlik duygusu içerisinde ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmak olduğunu belirten Vali Karadeniz “ Ülkemizde meydana gelen yangınlar ve sel felaketleri sebebiyle yaşanan mağduriyetlerin hızlıca giderilmesine ve vatandaşlarımızın yaralarının sarılmasına kamu kurumlarımız, belediyelerimiz, OSB’lerimiz, ticaret ve sanayi odalarımız, esnaf odalarımız, ticaret borsalarımız, diğer sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızla birlikte önemli bir katkı sağlayacağımızı düşünüyorum. Manisa halkı bu konuda çok duyarlı, daha önce de İdlib için yapılan yardım kampanyasında 900 adet konutun yapılması için destek sağlandı. Aynı duyarlılığı göstererek yangın ve sel afeti yardım kampanyasına da Manisa olarak destek olacağız” dedi.

"VATANDAŞLARIMIZIN YARALARINI DAYANIŞMA İÇERİSİNDE HIZLICA SARACAĞIZ"

Konuşmasında Kastamonu’da yaşanan sel felaketi sonrasında Manisa’dan bölgeye hızlıca 125 bin ton su gönderildiğini de belirten Vali Karadeniz “AFAD, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Orman İşletme görevlileri ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlilerimizde yaşanan yangın ve sel felaketlerinde bölgede görev aldılar. Yangın söndürme çalışmaları ile sel felaketi sonrasında arama kurtarma ve yürütülen diğer çalışmalarda canla başla çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum. Yangın ve sel felaketi sebebiyle mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın yaralarını milletçe birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde hızlıca saracağımıza inanıyorum” dedi

Vatandaşlarımız, yangın ve sel afeti yardım kampanyasına “YANGIN” ya da “SEL” yazarak 1866’ya gönderecekleri SMS ve AFAD Başkanlığı tarafından açılan hesap numaraları üzerinden bağışta bulunabilecekler.