MANİSA
Giriş Tarihi : 04-06-2021 16:33   Güncelleme : 04-06-2021 16:33

Manisa'da Yeşil Dostu Tarzan Anısına 58 Ağaç Dikildi

Hayatını doğaya adayan ve çevreci kimliğiyle tanınan Manisa Tarzan’ının 58’inci ölüm yıldönümü nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından anma programı düzenlendi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Başkal’ın da katıldığı programda, Manisa Tarzan’ı Ahmet Bedevi’nin mezarı başında dualar okundu, onun 58. ölüm yıldönümünün anısına 58 adet fidanı toprakla buluşturuldu.

Manisa'da Yeşil Dostu Tarzan Anısına 58 Ağaç Dikildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, Manisa Tarzan’ı Ahmet Bedevi’nin ölümünün 58. yıldönümü nedeniyle bir dizi program düzenledi. Düzenlenen programlara Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Başkal, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ahmet Karadağ ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yönetimi katıldı. Düzenlenen programda ilk olarak, Manisa Tarzan’ı Ahmet Bedevi mezarı başında dualar okundu. Daha sonra ise, çevreci kimliğiyle tanınan Manisa Tarzanı için özel bir program düzenlendi. Bu kapsamda,  Adnan Menderes Mahalle Muhtarlığı arkasında bulunan alanda, 58. ölüm yıldönümünün anısına 58 adet fidanı toprakla buluşturuldu.

Program hakkında bilgi verdi

Düzenlenen program hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ahmet Karadağ, “31 Mayıs 1963 yılından Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’nin ölüm günü. Manisa’da, 31 Mayıs-5 Haziran arası Tarzan Haftası olarak kutlanıyor.  Biz de Manisa Kent Konseyi olarak bu haftayı değerlendirelim istedik. İlk önce mezarı başına giderek dualarımızı ettik. Daha sonra onun 58. ölüm yıldönümünün anısına 58 adet fidanı toprak ile buluşturacağız. Bu anlamlı bir çalışma. Çünkü ilk doğacı ve çevresi kendisi. Onun emek verdiği Manisa ovalarında fidan dikip katkıda bulunmak istedik” dedi.