GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-08-2021 15:27   Güncelleme : 02-08-2021 15:27

Marmaris kabusunda 5.gün!

Muğla'nın Marmaris ilçesinde geçtiğimiz günlerde başlayan orman yangını etkisini sürdürüyor. Perşembe günü başlayan orman yangınında 3 bölgede alevler kontrol altına alınamadı.

Marmaris kabusunda 5.gün!

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 29 Temmuz Perşembe günü başlayan ormna yangınında 3 bölgede de alevler yükselmeye devam ediyor.

Marmaris'in Armutalan, İçmeler, Asparan, Bayır, Dereözü, Osmaniye, Turunç, Turgut, Hisarönü, Orhaniye, Çiftlik ve Kumlubük semtlerinde yangın sürüyor. Bodrum'un Köyceğiz semtinde 2, Marmaris'te ise 8 helikopter söndürme çalışmalarına devam ediyor.

Bölgede 100'ün üzerinde arazöz ve 50 iş makinesinin yanı sıra belediyeler ve çevre illerden gelen belediye ekipleri de bulunuyor. Ayrıca Marmaris'te yangınları kontrol etmek ve ilk müdahalede gecikmemek için drone ekipleri kuruldu.

Hisarönü yangını söndürüldü yönünde açıklama yapan TRT ekibine ise vatandaşlar tepki göstererek saldırdı. Saldırı, çevredekilerin araya girmesiyle güçlükle önlendi.

Pazar günü gün boyunca hızlı bir şekilde ilerleyen alevler Armutalan Mahallesi'nin Sekine Evren Çeşmesi bölümünden yerleşim bölgelerine karşı ilerlemeye başlayınca görevliler, arazözler ve halkın büyük gayretiyle saat 23.30'da kesildi ama Kumlubük'te bir otel yandı.