GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-07-2021 11:57   Güncelleme : 30-07-2021 11:57

Marmaris'teki yangınla ilgili ilk ifade alındı

Marmaris'te bir kişinin hayatını kaybettiği orman yangını söndürme işlemler devam ediyor. Yangını çıkardıkları iddiasıyla 10 yaşlarında iki çocuğun pedagog eşliğinde ifadeleri alındı ve çocuklar, kitap yaktıklarında alevlerin çoğaldığını söyledi.

Marmaris'teki yangınla ilgili ilk ifade alındı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor. Armutalan Mahallesi Siteler mevkisinin üst kısımlarında kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda, dün saat 13.00 sıralarında çıkan yangın, kuru otlar ve rüzgarın da etkisiyle hızla yayıldı. Marmaris'teki orman yangınında Şahin Akdemir isimli bir kişi hayatını kaybetti.

'KİTAP YAKIYORDUK, BİR ANDA ALEV ÇOĞALDI, KAÇTIK'

Alevlerin başladığı noktalara yakın bir yerde evleri bulunanlar, yangını komşu çocuklarının çıkardığını iddia etti.Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekipleri de bu iddianın üzerine 10 yaşlarında 2 çocuğun pedagog eşliğinde ifadelerini aldı. Çocuklar, “Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı. Kola şişesine su doldurup söndürmek istedik. Sönmedi. Biz de kaçtık” dediği öğrenildi.

Ayrıca Bodrum ve Köyceğiz’deki yangınlarla ilgili de araştırmaların sürdüğü belirtildi.