GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2021 01:57   Güncelleme : 21-11-2021 10:52

MEHMET ÖZKUK 7.KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ

Uzun yıllar Türk Sağlık Sen Uşak Şube Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Özkuk, yapılan olağanüstü genel kurulla yeniden şube başkanı seçildi.

MEHMET ÖZKUK 7.KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ


Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'KAMU 1992 TÜRKİYE KAMU-SEN' görseli olabilir
7. Olağan Genel kurulda Mehmet Özkuk ve Dilek Güngör aday olarak yarıştı. Yapılan seçimde Mehmet Özkuk 94 oyla kazanarak yeniden başkan seçildi. Yapılan seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan Mehmet Özkuk şunları dile getirdi; " Türk Sağlık Sen üyesi kıymetli arkadaşlar sivil toplum örgütü olarak ortaya koyduğumuz tavrı ve mücadelemizi sendikacılıkta çalışanın hak ve hukukunda en net biçimde herkes görmektedir. Gerek geride bıraktığımız iki ile yakın bir süreye, dünyaya saran bir pandemi ile geçirdik."
Bir 7 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise görseli olabilir
MEHMET ÖZKUK "ÇALIŞANIN SESİ, NEFESİ OLDUK"
Özkuk konuşmasına şöyle devam etti ; "Bu zor süreçte sağlık çalışanlarının kahramanca mücadelesine herkes tanık oldu. Yaşanılan ve yaşatılan tüm zorluklara rağmen cefakar sağlık çalışanları, millet ve devlet için canları dahi olmak üzere her türlü fedakarlıklarda bulunmuşlardır. Biz de pandeminin ortaya çıktığı ilk andan itibaren sağlık çalışanlarının temel sorunlarını ve ihtiyaçlarını dikkat çektik. Alanlara çıktık. Başvurularda bulunduk, görüşmeler gerçekleştirildi Kurumlarda sağlık çalışanları ile hep beraber olduk. Çözüm aradık, çare sunduk. Kısacası çalışanın sesi, nefesi olduk."
Bir 13 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
ÖZKUK "KAZANANLAR HEP MÜCADELE EDENLERDİR"
Tabii ki çözdüğümüz meseleler oldu. İlerleme kaydettiğimiz süreçler yaşandı. Israrla dile getirmemize rağmen temel sebeplerden görmezden gelinenler oldu. Fakat biz hiçbir zaman mücadeleden geri durmadık, durmayacağız. Çünkü "mücadele edenler her zaman kazanamaz ama kazananlar hep mücadele edenlerdir" sözünü kendimizi şiar edindik, asla mücadeleden vazgeçmedik. Çok şükür ki anlattığımız, aktardığımız hep sendikal mücadelemiz olmuştur. Bakın bir toplu sözleşme hezimeti yaşandı. Enflasyonun TÜİK'e göre yüzde yirmilerde olduğu düşündüğümüzde bunların aldıkları sıfır zamdır. Yani memurun cebine bir kuruş dahi koyamadılar. Sağlık ve sosyal hizmet kolunda yapılan anlaşmanın da genel toplu sözleşmeden bir farkı yoktur. Sağlık çalışanlarının ücretlerinden nitelikli, makul, sürdürülebilir ve çalışanın mağduriyetini sonlandıracak bir ücret artışı olmamıştır. Sağlık çalışanlarının temel talepleri olan döner sermayeler ücretlerin iyileştirilmesi, çiftler ve benzeri meselelerle ilgili somut adımlar atılmalıdır. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca, Sağlık ek ödemelerin maaşa ekleneceğini ifade etmiştir."dedi