SİYASET
Giriş Tarihi : 07-09-2021 16:33   Güncelleme : 07-09-2021 16:33

MHP'den Sözcü Gazetesi açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Uşak İl Başkanlığı Sözcü Gazetesi'nde yer alan bir haberle ilgili basın açıklaması yayınladı.

MHP'den Sözcü Gazetesi açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Uşak İl Başkanlığı, İl Başkanı Ayhan Kınden'in imzasıyla Sözcü Gazetesi'nde yer alan haberle ilgili basın açıklaması yayınladı.

MHP'den yapılan açıklamada; "Bugünkü sözcü gazetesinde manşetten verilen haber de uşak başhekimi Mücahit AVCİL ‘in Uşak AKparti milletvekili İsmail GÜNEŞ’i karşılaması esnasında çekilen bir fotoğraf ile milletin kafalarını bulandırmak memleketimize bir şey kazandırmaz aksine çok şey kaybettirir. Bu pandemi döneminde fiziksel temas sağlanmadığı ortamda baş selamı vermesinden doğal ne olabilir ki… Ayrıca bunu siyasi malzeme haline getiren art niyetli kişilerin hangi amaca hizmet ettiklerini anlamış değiliz. Başhekimde saygılı davranarak baş selamı vermiştir. Bu konu manşetlere taşınacak ve büyütülecek bir durum değildir. Bu konuda haber yapan gazetenin ise kimlere yandaşlık yaptığı ve bu durumu siyasi ranta çevirmek istediği apaçık ortadır. Devlet Kurumlarında saygı esastır. Kurumlar arası saygınlığı yıpratmak amacıyla yapılan her türlü algı operasyonlarını kınıyoruz." ifadelerine yer verildi.