SİYASET
Giriş Tarihi : 12-09-2021 15:44   Güncelleme : 12-09-2021 15:44

MHP’nin Bölge İstişare Toplantısı Manisa’da gerçekleştirildi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Aydın, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla ve Uşak illerinden gelen temsilciler, MYK üyeleri ve milletvekillerinin katılımı ile ‘Siyasette yeni dönem, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve stratejik hedefler’ başlığı altında Bölge İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantıya MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü de katıldı.

MHP’nin Bölge İstişare Toplantısı Manisa’da gerçekleştirildi

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz başkanlığında Muradiye Spor Tesisleri’nde, ‘Siyasette yeni dönem, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve stratejik hedefler’ başlığıyla Bölge İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantıya MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Aydın, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla ve Uşak illerinden gelen temsilciler, MYK üyeleri ve milletvekilleri katılırken, Manisa’dan Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü, MHP İl Başkanı Ömer Baysal, MYK Üyesi Ali Uçak, ilçe başkanları ve belediye başkanları katıldı.

“KUTLU ÜLKEYİ LİDER YAPMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın salona gelmesiyle başlayan programda ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Programın açılış konuşmasını yapan Sadir Durmaz, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Durmaz, MHP'nin kökü mazide, gözü ise atide bir geleneğin temsilcisi olduğunu belirterek, “Bu nedenle Anadolu'yu ilelebet vatan olarak muhafaza ederken ecdadın mirası üzerinde inşa edilen bu kutlu ülkeyi lider ülke yapmak için çalışacağız. MHP siyasetini bu anlayış üzerine inşa etmiş, kadim medeniyetimizin, köklü devletimizin sağlam temeller üzerinde yükselmesini amaç edinmiş ve bu uğurda ciddi bedeller ödemiştir. Ecdadımızın coğrafyadan vatana dönüştürdüğü bu topraklara halel getirmemek için yargılanmış, zindanları taş medreseye çevirmiş, binlerce şehit vermiştir” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın konuşması sonrasında MHP İl Başkanı Ömer Baysal ve divan heyetindeki konuşmacılar da söz alarak konuşma yaptı. Programın sonunda çekilen hatıra fotoğrafı ile istişare toplantısı sona erdi.