GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-08-2021 16:31   Güncelleme : 01-08-2021 16:53

Milas'taki yangın Bodrum'a da sıçradı

Muğla Milas'ta başlayan yangın Bodrum Mazı Mahallesi'ndeki evlere sıçradı. Mahallelilerin bir kısmı tahliye diliyor bir kısmı da kendi imkanlarıyla yangını söndürmeye çalışıyor.

Milas'taki yangın Bodrum'a da sıçradı

Milas'taki Bayır Mahallesi'nde dün başlayan yangın etkisini artırdı ve Bodrum'un Mazı Mahallesi'ndeki yerleşim yerleri için tehdit haline geldi. Yangının şiddetlenmesinden ve etrafı saran dumanlardan dolayı mahalle sakinleri deniz yoluyla tahliye edilmeye başlandı.

BÖLGEDE ADETA SEFERBİRLİK İLAN EDİLDİ

Adeta seferberlik ilan edilen bölgede, lüks yatların botları, günübirlik geezi ve balıkçı tekneleri ile İnce Yalı mevkiinden çevre halkının güvenli bölgelere tahliye edilmesi çalışılıyor. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın evlere sıçradı ve yanan bazı evleri vatandaşlar kendi çabaları ile söndürmeye çalışıyor.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutkun ve Tayfun Yılmaz yangın çalışmalarını yerinde izliyor. Ayrıca AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen de yangın söndürme çalışmalarına katılıp, tahliyelerin de gerçekleşmesine yardımcı oluyor.