GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-09-2021 11:55   Güncelleme : 08-09-2021 11:55

Muğla Eğitim- Sen Şube Başkanı Savran, "Okullarda ciddi bir hazırlık yok!"

6 Eylül 2021 tarihi itibariyle yüz yüze eğitime başlanan okullardaki durumu Muğla Eğitim-Sen Şube Başkanı Birdal Savran egeseshaber.com Gazetesi'ne değerlendirdi.

Muğla Eğitim- Sen Şube Başkanı Savran,

Haber-Aziz Muhammet Ulubaş Coronavirüs salgının gölgesinde yüz yüze eğitimle başlayan okulların durumunu Muğla Eğitim Sen Şube Başkanı Birdal Savaran Aziz Muhammet Ulubaş'a konuştu. Savran, Muğla'da durumun vahim olduğunu söyledi. 

"CİDDİ BİR HAZIRLIK YOK"

Türkiye'de bütün kademelerde ve tam zamanlı olarak başlanan yüz yüze eğitimin ilk gününde okulların tıpkı coronavirüs sürecinden önceki gibi olduğunu vurguladı. Savran, alınan önlemlerin yetersiz olduğunu belirtirken; aynı sırada iki öğrencinin oturduğuna da değindi. Birdal Savran, "Öğretemenlere set verildi. Ciddi bir hazırlık yok sınıflar kalabalık." diye konuştu.

Muğla Eğitim-Sen Şube Başkanı Birdal Savran oluşan durumdan velilerin de ciddi derecede rahatsız oldu.

"YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM ETMELİ"

Olası bir kapanma riskini de değerlendiren Savran, yüz yüze eğitimin devam etmesi gerektiğini vurguladı.  Muğla Eğitim-Sen Şube Başkanı Birdal Savran, "Uzaktan eğitim sürecinde eşitsizliler ortaya çıktı. Eğitime ek bütçe verilmeli. Ek personel ve öğretmen atamasına ihtiyaç var. Şeffaf bir ortam yok. Muğla'da sınıfların seyreltilmesine uygun ortam var." dedi.

Muğla Eğitim-Sen Şube Başkanı Birdal Savran, okullardaki teneffüslerden de yakındı. Savran, teneffüslerin beş dakika olduğunu belirtirken; böyle bir ortamda sınıfların nasıl havalandırılacağı konusunda ise dert yandı. 

BİR BİNA İKİ FARKLI OKUL

Muğla'da aynı bina içerisinde iki farklı okulun bulunduğunu da ifade eden Savran, özellikle 75.yıl Şehit Kıvanç Cesur Ortaokulu ile Muğla Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi öğrencileri arasında bulunan aksan farkına da dikkat çekti.