MUĞLA
Giriş Tarihi : 02-09-2021 18:50   Güncelleme : 02-09-2021 18:50

Muğla, Kastamonu’ya desteğe devam ediyor

Sel felaketinde büyük yara alan Kastamonu’ya daha önce 6 TIR, 2 kamyon yardım gönderen Muğla Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç listesine göre ilave 1 TIR, 1 kamyon daha yardım gönderdi.

Muğla, Kastamonu’ya desteğe devam ediyor

Kastamonu’da 11 Ağustos günü yaşanan, çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği ve yerleşim yerlerine büyük zarar veren sel felaketinin ardından bölgeye yardımlar gönderilmeye devam ediyor.

7 İLÇEYE YARDIM GÖNDERDİ 

Yaşanan sel felaketinin ardından bölgeye ilk olarak 6 TIR, 2 kamyon yardım gönderen Muğla Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç listesine göre 1 TIR, 1 kamyon daha yardım gönderdi. Sel felaketinin yaşandığı ilk günden itibaren acil ihtiyaçlarla yüklü kamyon ve tırlarla bölgeye yardım gönderen Muğla Büyükşehir Belediyesi, Kastamonu’nun merkezi ile birlikte toplam 7 ilçeye yardım gönderdi.

 ÇOCUKLARIN İHTİYAÇLARINA YÖNELİK MALZEMELER GÖNDERİLDİ

Sel felaketinden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan malzemeler içerisinde erkek ve kadın kıyafetleri, bebek bezleri ve kıyafetleri, çorap, eşarp, yastık, yorgan, battaniye, pil, el feneri gibi ürünler bulunurken son gönderilen yardım araçlarında özellikle bebek ve çocukların ihtiyaçlarına yönelik malzemeler gönderildi.

 2 TIR VE 2 KAMYON GÖNDERİLDİ

Bölgeye gönderilen 2 TIR 2 kamyon malzeme Kastamonu merkezine, diğer yardım malzemeleri ise Şenpazar, Azdavay, Cide, Bozkurt ve Abana ilçelerine ulaştırıldı.