MUĞLA
Giriş Tarihi : 21-05-2021 13:22   Güncelleme : 21-05-2021 13:22

Muğla’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 102. Yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Muğla’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Muğla’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı

Cumhuriyet Meydanında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başlayan program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Programda şiirlerin okunmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu “Akif’e Mektup” yarışmasında dereceye giren gencin mektubu okundu ve halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla özel olarak hazırlanan gençlik otobüsü gün boyu cadde ve sokaklarda gençlik marşları ile birlikte vatandaşların bayram coşkusuna ortak oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 19.19’da tüm Türkiye’de İstiklal Marşı’nın okunması çağrısı kapsamında Muğla Valisi Orhan Tavlı, Atatürk Stadyumunda gençlerle birlikte düzenlenen etkinliğe katılarak, İstiklal Marşı’nı okudu.

Saat 19.19’u gösterdiğinde vatandaşlar pencere ve balkonlara çıkarak ellerinde Türk Bayrakları ile İstiklal Marşı’nı okudu.