MUĞLA
Giriş Tarihi : 24-06-2021 18:20   Güncelleme : 24-06-2021 18:20

Muğla'da Cumhurbaşkanlığı 2. Uluslararası Yat Yarışları tanıtım etkinliği gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Açık Deniz Yat Yarışları Kulübü (İAYYK) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları'nın tanıtım toplantısı Marmaris Grand Yazıcı Turban Otel'de gerçekleştirildi.

Muğla'da Cumhurbaşkanlığı 2. Uluslararası Yat Yarışları tanıtım etkinliği gerçekleşti

Halikarnas Kupası adı verilen Muğla Etabı yarın saat 15.00'te Marmaris İlçe meydanında başlayacak Bodrumda son bulacak. Yarışın ödül töreni 27 Haziran'da Bodrum Kalesinde yapılacak. Organizasyonun tanıtım toplantısına Muğla Valisi Orhan Tavlı, Vali Yardımcısı Vekili Caner Yıldız, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ve İstanbul Açık Deniz Yat Yarış Kulübü Başkanı Ekrem Yemlihaoğlu katıldı.

"DEVLETİN TÜM KADEMELERİNDE BÜYÜK TEVECCÜH GÖRÜYORUZ"

Toplantıda Cumhurbaşkanlığı 2.Uluslararası Yat Yarışları hakkında bilgi veren İstanbul Açık Deniz Yat Yarış Kulübü Başkanı Ekrem Yemlihaoğlu ''Yat yarışları 2. Yılını tamamlayacak. Bu yarışa Cumhurbaşkanımızın eşsiz destekleriyle devletin tüm kademelerinde büyük teveccüh görüyoruz. Çok kıymetli sponsorlarımıza minnettarız çünkü gerçekten destekleri bizi ileriye taşıyor. Bize güç veriyor. Onlar olmadan bu işleri bu noktaya getiremezdik'' açıklamasında bulundu.

"TURİZMİN BAŞKENTİ MUĞLA'NIN EŞSİZ BİR GÜZELLİĞİ VAR"

Yarışların rotası ve takvimi hakkında bilgi veren Yemlihaoğlu ''Biz bu organizasyonu temelde bir spor organizasyonu olarak görmekle birlikte, aslında dokunduğumuz başka noktalar olması hususuna çok dikkat ediyoruz. Ülke tanıtımına katkı sağlayacağına, yurtdışı yarışmacılarla ve yurtdışı medyayla bu yarışın büyük ilgi çekeceğine inanıyor ve bu yolda çalışıyoruz. Turizmin başkenti Muğla'nın eşsiz bir güzelliği var. Burada 25-27 Haziran tarihleri arasında yarış organize edeceğiz. Ayrıca sporcu anlamında, ekipler anlamında bu yarış çok zorlu bir yarış. 125 deniz millik bir rotayı akıntı ve denizin dalgalarına, akıntılarına rüzgâra karşı sporcular kat edecek. Bence Avrupa'nın sayılı yarışlarından biri” dedi. 

"MUĞLA'YA DEĞER KATACAK"

Muğla Valisi Orhan Tavlı yaptığı konuşmada “Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde yelken federasyonumuz faaliyet programı çerçevesinde İstanbul Açık Deniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat yarışlarının ilk etabına Muğla olarak ev sahipliği yapmanın onurunu heyecanını sizlerle paylaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Uluslararası olarak düzenlenen bu tür organizasyonlar yarışma özelliğinin yanı sıra illerimizin tanıtımı ve özellikle Muğla’mızın eşsiz güzelliklerin keşfedilmesine olanak sağlayacaktır.

Bodrum, Marmaris ve Datça’nın eşsiz koylarında düzenlenecek bu organizasyon Muğla’mızın spor turizmine yönelik çeşitli ve önemli destinasyonlarının doğal kültürel ve tarihi zenginliklerini yarış boyunca tüm dünyaya tanıtılmasına da büyük katkı sunacaktır.

"GEREKEN DESTEĞE HAZIRIZ"

Muğla’mız sahip olduğu eşsiz doğal güzellikleri tarihi zenginlikleri çok çeşitli alternatif etkinlik fırsatlarıyla pek çok ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına başarı ile ev sahipliği yapmıştır. İlimiz de spor turizminin yaygınlaştırılması ve her türlü spor organizasyonun yapılması için tüm kurum ve kuruluşlarımızla gereken desteğe hazır olduğumuzu özellikle ifade etmek istiyorum.

 

Cumhurbaşkanlığı Yat Yarışlarının ilk etabı olan Halikarnas kupasının ülkemiz turizminin göz bebeği Muğla’mızda düzenlenmesini sağlayan saygıdeğer Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanımıza, Dışişleri Bakanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, ayrıca bu önemli organizasyonun yapılmasını ve gerçekleştirilmesini sağlayan İstanbul Açık Deniz Yat Yarış Kulübü Sayın Başkanı ve yönetim kuruluna, çok kıymetli üyelerine ve organizasyonda emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara, yarışmacılara teşekkür ediyorum” dedi.

VALİ TAVLI SPORCULARA BAŞARILAR DİLEDİ

Vali Orhan Tavlı konuşmasını “Bu duygu ve düşüncelerle Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışların Muğla’mız ve Ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederken tüm katılımcı sporculara şimdiden başarılar diliyor, yurt içinden ve yurt dışından tüm misafirlerimizi Muğla’mızın eşsiz güzelliklerini paylaşmaya, görmeye davet ediyorum, Saygılarımı sunuyorum, teşekkür ediyorum.” şeklinde tamamladı. 

Basın toplantısı sonrası Vali Orhan Tavlı heyetle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.