GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2021 14:24   Güncelleme : 29-11-2021 14:24

Multivitamin Nedir? Yararları Nelerdir?

Vitamin, , yağ asitleri gibi farklı besinlerden oluşan gıda takviyelerine Multivitamin denir.

Multivitamin Nedir? Yararları Nelerdir?

Multivitaminler doğrudan beslenme yerine geçmez, gıda takviyesi olarak alınır. İçerisinde bağışıklık sistemini güçlendiren A vitamini, B vitamin çeşitleri, , selenyum, demir gibi vitamin ve mineralleri barındırır. Multivitaminler bağışıklığı destekleyici besinlerin yanı sıra birçok farklı metabolizmada görev alan onlarca besinden oluşabilmektedir. Normal beslenmenin yerine geçmez, gıda takviyesi olarak alınır.  
Multivitaminler vücuttaki eksik besin değerlerini tamamlamayı destekler. Bağışıklık sistemini günlendirmeye yardımcı olur. Normal enerji oluşumuna katkı sağlar. 
Sambucol ile Bağışıklığınızı Güçlendirin!
Günümüzde değişen yaşam ve çalışma koşulları ile birlikte beslenme alışkanlıkları da değişiklik göstermektedir. Özellikle bireyler, dengeli ve sağlıklı beslenemediği durumlarda bağışıklık sistemini güçlendirmek, enerjik hissetmek gibi pek çok amaçla takviye edici gıdalara başvurmaktadır. Peki nedir bu takviye edici gıda birlikte inceleyelim.
Takviye edici gıda, adından da anlaşıldığı gibi normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla; vitamin, mineral, protein gibi besin ögelerinin kapsül, tablet veya tek tek kullanımlık toz-sıvı gibi formlarda hazırlanarak günlük alım dozu belirlenmiş ürünlere denir. Takviye edici gıdalar, doğal beslenmenin yerine geçmez. Sadece beslenmeyi desteklemeye, vücuda mineral ve vitaminler ile destek sağlamaya yardımcı olur. Eğer sizde beslenmenize ek olarak takviye edici gıda kullanmak istiyorsanız sağlıklı ve kaliteli yaşamı destekleyen Sambucol ürünlerini tercih edebilirsiniz. 
Markanın en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan Sambucol Plus, içeriğindeki kara mürver özütü, C vitamini ve çinko sayesinde bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına metabolizmasına katkıda bulunur. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur, güçlü bir antioksidandır. Sambucol Kara Mürver Özütü Avusturya’da yetişen özel ham kara mürver meyvelerinden elde edilerek İtalya’da üretilmektedir. 
Çocuklar için özel olarak geliştirilen Sambucol Kids Yummies, 4-10 yaş arası çocukların kullanıma uygun olarak hazırlanmıştır. Formülündeki kara mürver, C vitamini ve çinko sayesinde bağışıklığı güçlendirmeyi destekler. Çocukların rahat tüketebildiği çiğneme tableti formu sayesinde de ebeveynler tarafından güvenle tercih edilmektedir.
Sambucol efervesan, Sambucol şurup, Sambucol vitamin çeşitlerini Dermokozmetika’da bulabilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.