GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-10-2021 13:58   Güncelleme : 21-10-2021 13:58

Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Avrupalı misafirlerini ağırladı

Denizli’de Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Erasmus+ okullar arası stratejik ortaklıklar faaliyeti kapsamında Avrupa ülkelerinden gelen yabancı öğrencileri konuk etti.

Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Avrupalı misafirlerini ağırladı

Denizli’de Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Erasmus+ okullar arası stratejik ortaklıklar faaliyeti kapsamında Avrupa Birliği tarafından kabul edilen 2 Erasmus+ projesinden " Who We Are" ( Biz Kimiz) adlı projede ev sahipliği yaptı.

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Kadir Bozdeveci “Koordinatör olarak yürüttüğümüz akran zorbalığını konu alan bu projede bir hafta boyunca İtalya, İspanya, Litvanya, Polonya ve Romanya olmak üzere 5 farklı ülkeden misafirlerimizi ağırladık. Öğrenme-öğretme faaliyeti olarak " Geleneksel oyunlarla sosyal içerme" adlı etkinliklerle eski Türk kültürüne ait geleneksel oyunları yabancı ortakları ile birlikte yeniden canlandırdık. Bu proje ile toplamda 6 farklı ülke ortakları, 2 yıl sürecek olan faaliyetlerde tecrübe ettikleri iyi uygulamaları geliştirerek ortak bir program oluşturmayı, bunu yerel, ulusal ve uluslararası arenaya yaymayı ve dezavantajlı öğrenciler için kapsayıcı okul hayatını geliştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Uşak'ın ve ülkemizin adını dünyaya duyurmak için önemli bir fırsat olan, Avrupa Birliği tarafından fonlanan Erasmus+ projeleri kapsamında Nevzat Karalp Anadolu Lisesi halen bir proje daha yürütmektedir.