GÜNCEL

“OKUMAK; ÖĞRENMENİN, BİLMENİN İLİM ARAYIŞINDA OLMANIN YOLUDUR"

Vali Funda Kocabıyık 29 Mart - 4 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamından İskender Pala İl Halk Kütüphanesini ziyaret etti.

 “OKUMAK; ÖĞRENMENİN, BİLMENİN İLİM ARAYIŞINDA OLMANIN YOLUDUR

Ziyareti sırasında kütüphanede alınan Covid-19 tedbirleri ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Funda Kocabıyık, yıl içinde kitap ödünç verme servisinden en fazla kitap alıp okuyanları tebrik ederek hediyelerini verdi.

Ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Funda Kocabıyık okuma alışkanlığı kazanmanın bireyin kendisini tanımasına ve kendi farkındalığını yaşamasına katkı sağlayan önemli bir alışkanlık olduğunu ifade ederek, “Okumak, öğrenmenin, bilmenin, ilmin arayışında olmanın yoludur. Kitap okumak, sadece bilgi düzeyini artırmakla kalmaz her şeyden önce kişinin düşünce gücünü artırarak, düşünce ufkunun ve bakış açısının genişlemesine katkı sağlamaktadır. Her yönüyle insana faydası olan okuma alışkanlığı, kişiye sosyal bir karakter kazandırması yönüyle de önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Kitaplar ve kütüphaneler milletleri ayakta tutan en kıymetli maddi ve manevi hazinelerimizdir.” dedi.