UŞAK
Giriş Tarihi : 22-04-2022 18:38   Güncelleme : 22-04-2022 18:38

Ortaköy Muhtarı İlyas Sungur; Yeni Projelerini Açıkladı!

Ortaköy Muhtarı İlyas Sungur Uşak’ta faaliyet gösteren gazetecilerle iftar programında buluştu. Faaileyete geçirdiği bir çok proje ile bir çok köyümüze örnek ve muhtarımıza ilham kaynağı olan muhtar İlyas Sungur dün iftar programı ile gazetecilere bir araya geldi. Burada köylerinde yapmış olduğu hizmetleriden, projelerden ve yakın zamanda faaliyete geçireceği projeleri gazetecilere anlattı.

Ortaköy Muhtarı İlyas Sungur; Yeni Projelerini Açıkladı!

 

Dün Uşak Kentsel Dönüşüm TOKİ’de hizmete giren ve Çeşitli alternatifleriyle Uşaklılara eşsiz lezzetleri tattıran  Kadriye’nin Mutfağı katmer Büke Salonunda iftar programında bir araya gelen Ortaköy Muhtarı ve Uşak’ta gazetecilik mesleğini icra eden gazeteciler verimli ve samimi sohbet etme şansı buldular. İftar progmına Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Elif Şentürk’ün yanısıra Uşak Haber Saati Gazetesi ve internet sitesi sahibi Halil Çavuşoğlu, Ege Ses Haber Haber sitesinde İsmail Çetin, Uşak Hbaer Ajansı Özkan Yavaş, Uşak Esnaf Gazetesi İzzet Dönmez, Uşak Haber net Ahmet Kozak ve Ülkem Haber Ajansı Ramazan Arıbıçak katıldı.

Uşaklı gazetecilerle bir araya gelen Ortaköy Muhtarı İlyas Sungur geçen Ortaköy 1. Tarhana Festivalini düzenlediklerini ve bu yıl ise Ortaköy Üzeyir Yayla Şenliklerini düzenleyecekleri müjdesini verdi. Üzeyir Yaylasının Ortaköy’e ait olduğunun altını çizen Muhtar İlyas Sungur, resmi olarak da Ortaköy’e ait olduğu tescillendi dedi. Ortaköy Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin bu sene düzenlenyeceği Ortaköy Üzeyir Yayla Şenliklerinin  yapılacağı tarihi verdi. Ortaköy Üzeyir Yayla Şenliklerinin  11 ve 12 haziran’da yapılacağını ilan eden Muhtar İlyas Sungur Şenliklere Uşak İlimizin yerel sanatçılarımızın yanısıra “Türkiye’m” şarkısı ve birçok eseri ile  gönüllere taht kuran sevilen sanatçılarımız Mustafa Yıldızdoğan’ın şenliklere katılacağı müjdesini verdi. Tüm Uşak Halkını ve tüm Türkiye’deki yörükleri de Ortaköy Üzeyir Yayla Şenliklerine davet ettiklerinin altını çizen Ortaköy Muhtarı İlyas Sungur gazetecilerle samimi sohbet sonrası iftar programı sona erdi.