UŞAK
Giriş Tarihi : 31-08-2021 19:15   Güncelleme : 31-08-2021 19:15

Rektör Savaş Uşak'ın kurtuluşu kutladı!

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ekrem Savaş Uşak'ın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 1 Eylül'ü yayınladığı mesajla kutladı.

Rektör Savaş Uşak'ın kurtuluşu kutladı!

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ekrem Savaş; " Aziz vatanımızın dört bir yanında kahramanlık destanlarının yazıldığı Kurtuluş Savaşımızda, 30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muharebesi ile kazanılan zaferin ardından, 1 Eylül 1922 tarihinde değerli hemşehrilerimiz ve şanlı ordumuz düşmanlara geçit vermemiş, düşman ordularını bozguna uğratarak işgale son vermiştir. Uşak, Kurtuluş Savaşı’nın en çetin geçtiği yerlerden birisi olmuştur. İşgalci güçlerin başkomutanı Trikopis’in Uşak’ta esir alınması ile milli mücadelenin seyri değişmiş ve kahraman Türk ordusu Kurtuluş Savaşı’nı kazanmıştır.

Şanlı zaferimiz sonunda bizlere emanet edilen bu aziz vatana canımız pahasına sahip çıkmaya devam edeceğiz. 1 Eylül ruhunu yaşatıp, “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ülküsüyle başarılarımıza devam edeceğiz. Millet olma bilincini en güçlü şekilde idrak ettiğimiz 1 Eylül Uşak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluş Günümüzü kutluyor, milli mücadele şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun…" ifadelerine yer verdi.