GÜNCEL

RENOTEK SPOR KULÜBÜ KAYITLARA BAŞLADI

RENOTEK Otomotiv Lumberjack Cafe restoran , Seç Market Uşak Şehit İsmail Çetin Şubesi, Anka turizm Öğrenci ve personel servisi gibi sektörlerde faaliyet gösteren Niyazi Erdoğan RENOTEK Spor Okulu'nu ilk ay ücretsiz olarak faaliyete geçirdiklerini belirtti.

RENOTEK SPOR KULÜBÜ KAYITLARA BAŞLADI

2014 yilindan bugüne Renotek Eğitim Spor Kulübü Başkanı olan Niyazi Erdoğan  RENOTEK spor okulunu açarak küçük sporcular yetiştirecek ve spor okulu bir ay ücretsiz bir şekilde hizmet verecek. Niyazi Erdoğan konuya ilişkin yaptığı açıklamada; "Renotek spor okulunun ticari bir faaliyet olarak değil Uşak'da genç yeteneklerin önünün açılması ülke genelinde ve yurt dışında  Uşak adını duyurulmasının amaçlandığını soyledi.  bu kapsamda kulübümüzde yetişen birçok sporcu başta Uşakspor olmak üzere Konyaspor, Manisa FK, Kızılcabölük spor gibi farklı kulüplerde forma gitmektedir. Amacımız daha çok sporcuyu Türk ve dünya futboluna kazandırmak." ifadelerine yer verdi. 

Renotek Spor Kulübü antrenörü Mustafa Damat ise yaptığı açıklamada 2011 ve 2012 doğumlu çocukların kayıtlara kabul edildiğini bildirdi. Damat yaptığı açıklamada 2002 yılından berri bu işi yaptığını söylerken UEFA A  standartlarında belgesinin olduğunu sözlerine ekledi ve şöyle konuştu; "İlk ay ücretsiz olmasının nedeni yetenekli gençlerimizi keşfetmek 18 yıldır bu işi yapıyorum, futbolun içindeyim. Uşak'ta son dönemde yetişen futbolcuların çoğu bizim kurslarımızdan yetişen futbolcular. Uşak'ta gençlere değer vermek ve onların önemli olduğunu hissettirmek için ücretisiz başlattık."