GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2022 00:00   Güncelleme : 02-02-2022 00:00

Rusça Tercüme

Avrasya’da kullanılan diller arasında en geniş coğrafyaya hakim olan Rusça dünya genelinde ortalama 260 milyon kişi tarafından konuşulur. Hem yapı hem de ses olarak farklı olan bu dil benzersiz olarak nitelendirilir ve ekstra ünsüzler ile iki kat daha fazla ünlü içerir. Bu nedenle Rusçaya kendine özgü bir melodiye sahiptir. Birleşmiş Milletlerde kullanılan altı dilden biri olan Rusça yaklaşık 200.000 kelime içerir. Ancak bu kelimelerin daha az bir kısmı kullanılır.

Rusça Tercüme

Diğer Avrupa dilleri ile kıyaslandığında Rusça bunlar arasında en büyüğüdür ve Slav dillerinin en uzun konuşulan dili olarak bilinir. Dünyanın yedinci dili olarak ifade edilir ve dilbilgisinde cümle sıralamasının pek bir önemi yoktur. Dilin zengin bir içeriğe sahip olması nedeniyle Rusça tercüme hizmetlerine talep her zaman fazladır. Diller arası iletişimin sorunsuz şekilde ilerleyebilmesi için alanında bilgili ve deneyimli kişiler tarafından verilen tercüme desteği alınabilir. Ancak çeviri için tercih edilecek tercüme bürosunun doğru seçilmesine özen gösterilmelidir.

 

Rusça Çeviri

Rusya ile diğer ülkeler arasında siyasi, sosyal ve ekonomik ilişkilerin giderek daha da gelişmesi sebebiyle Rusça çeviri için talep artmaktadır. Profesyonel tercümanlar ve editörler tarafından hazırlanan çeviriler kullanıcıya sorunsuz şekilde teslim edilir. Bu sayede memnuniyet düzeyi her zaman fazla olur. Her bir tercüme belgesi aşamalı kontrolden geçirilir ve hata payı sıfıra indirilir. Anlatım bozukluğu, anlam kayması, cümle düşüklüğü, gereksiz kelime kullanımı ve benzeri durumların varlığını önlemek esas amaçtır. Her bir cümle birebir çevrilir ve metnin hedef dile birebir aktarımı sağlanır. İş dünyasında özellikle broşür, sözleşme, diploma ve katalog gibi ürünlerin çevirisi aktif olarak talep edilir. Tüm çevirilerde belgenin amacına uygun şekilde eksiksiz çevrilmesine önem verilir.