UŞAK
Giriş Tarihi : 15-07-2021 21:27   Güncelleme : 16-07-2021 01:28

"Sağlıklı yaşam sağlıklı çevre ile olur"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Gediz Havzası ile ilgili olan dört günlük programının ilk gününde Uşak'ı da ziyaret etti. Soyer'e, CHP Uşak İl Başkanı Dr.Ali Karaoba, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, parti ilçe başkanları ve çevre illerin CHP il başkanları katıldı.

Gediz Havzası ile ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer dört günlük programının ilk durağında Uşak'a geldi. Soyer'i Beylerhan Köyü'nde Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Uşak İl Başkanı Dr.Ali Karaoba, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz karşıladıktan sonra Ramada Otel'de partililerle bir araya geldi.

"SAĞLIKLI YAŞAM SAĞLIKLI ÇEVRE İLE OLUR"

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba; "Sağlıklı yaşam sağlıklı çevre ile olur. Gediz Nehri ve Gediz Havzası dünyada cennet diye tanımlandığı yedi tarım harikasından bir tanesidir. Gediz Nehri altın kadar değerli ürünleriyle Ege'nin beşi birliği diye adlandırılan üzüm, incir, zeytin, pamuk ve tütünün de vatanı sayılır." Üzerinde 4 mevsim tarım yapılabileceğini de söyleyen Karaoba, Gediz Havzası'nın dünyada bir benzerinin olmadığını ifade etti. 

"BİZ DOĞAYI KORUDUKÇA DOĞA DA BİZİ KORURUYOR"

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba,"Biz doğayı korudukça doğa da bizi koruyor." dedi. CHP İl Başkanı Ali Karaoba İzmir eski İl Başkanı ve aynı zamanda da PM üyesi olan Rıfat Nalbatoğlu'na, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban'a, CHP Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz'a, CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Gölgez'e ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e teşekkür etti.

CHP İl Başkanı Ali Karaoba'dan sonra söz alan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da söz aldı ve Yalım, Murat Dağı'nda kazandıkları davadan dolayı bir kez daha çevrecilere teşekkür ederken; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e de hoş geldiniz dileklerini iletti.