GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-07-2021 15:09   Güncelleme : 01-08-2021 01:21

Sanayici Bekir Güneşhan; "Kıbrıs'ta yatırım insana olmalı"

KKKTC'nin Ege Bölgesi'nden Sorumlu Fahri Elçisi Bekir Güneşhan oldu. Güneşhan, Egeseshaber.com Gazetesi'ne yaptığı özel açıklamada bu göreve geldiği için mutlu olduğunu belirtirken, kendisini bu göreve getirenlere de teşekkür etti.

Sanayici Bekir Güneşhan;

Sanayici ve İşadamı Bekir Güneşhan Kıbrıs'ın Ege Bölgesi'nden Sorumlu Fahri Elçisi oldu. Böylesine bir görevden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Güneşhan, kendisine bu görevi verenlere de teşekkür etti. Sanayici ve İşadamı Bekir Güneşhan Egeseshaber.com Gazetesi'ne yaptığı özel açıklamada Kıbrıs'ın öteden berri yavru vatan olduğunu söyledi.

"1974 HAREKATI İLE KIBRIS ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU"

Güneşhan, "Kıbrıs'ın bugünlere gelmesinde en büyük verenlerden birisi rahmetli Bülent Ecevit'ti. 1974 Harekatı ile birlikte Kıbrıs kendi kimliğine kavuştu, özgürlüğüne kavuştu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı, şehitleri ve emeği geçen herkesi minnetle anıyorum." dedi. Kıbrıs'ı yönetenlerle birlikte program yapacaklarını da açıklayan Güneşhan, geçtİğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde gerçekleşen Kıbrıs ziyaretine yönelik değerlendirmede bulundu. Sanayici ve İşadamı Bekir Güneşhan Kıbrıs'ta verilen müjdeyle ilgili de şok olduğunu vurguladı.

Bekir Güneşhan Kıbrıs'ta insana yatırım yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.