GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-06-2021 12:30   Güncelleme : 09-06-2021 12:30

Şehadet haberi İzmir'e düştü

Kars'ta keşfe çıkan askerin aracın devrilmesinin sonucunda Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Egemen Öztürk'ün şehadet haberi baba ocağı İzmir'e ulaştı.

Şehadet haberi İzmir'e düştü

Kars'ın Kağızman ilçesindeki Karagüney köyüne keşif yapmak için hareket eden askeri araç, şarampole devrildi. Kaza sırasında Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Egemen Öztürk şehit oldu kazada iki avukat iste vefat ederken 1 asker ise ağır şekilde yaralandı. İzmir'in Karabağlar ilçesine düşen şehadet haberi için Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği ve askeri heyet ulaştırdı. Haberinin ardından eve Türk bayrağı asıldı. Şehit Öztürk, evli ve 7 aylık bir çocuk babasıydı.

SOYER: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Şehit haberini alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'de mesaj yayınladı. Başkan Soyer mesajında, "Kars ilimizde görev esnasında yaşanan kaza sonucu şehit düşen İzmir Karabağlar doğumlu Mehmetçiğimiz Jandarma Astsubay Egemen Öztürk ve 3 vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yaralı askerimize acil şifalar diliyorum. Başta İzmir’imiz olmak üzere milletimizin başı sağ olsun." dedi.

VALİ KÖŞGER'İN MESAJI

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ise yayınladığı mesajında; "Kars/Kağızman İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Astsubay Kd. Bşçvş Egemen Öztürk görev esnasında içinde bulunduğu aracın kaza yapması nedeniyle şehit olmuştur. İzmirli şehidimize Allah’tan rahmet sevenlerine ve yakınlarına sabır metanet diliyorum." ifadelerine yer verdi.