MANİSA
Giriş Tarihi : 25-09-2021 18:19   Güncelleme : 25-09-2021 18:19

Şehit Jandarma Er Yücel Ergin Kütüphanesi açılışı gerçekleştirildi

Gördes İlçesini ziyaret eden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Gördes Değerli Zamanlar Eğitim Parkında fidan dikim etkinliği ve Gördes İmam Hatip Lisesi Şehit Jandarma Er Yücel Ergin Kütüphanesi açılış törenine katıldı, Gördes Kaymakamlığı ve Gördes Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Şehit Jandarma Er Yücel Ergin Kütüphanesi açılışı gerçekleştirildi

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Gördes İlçesine giden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, ilk olarak Bitlis Valisi Oktay Çağatay ile birlikte Değerli Zamanlar Hatıra Parkında gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğine katıldı. Manisa Valisi Karadeniz, Bitlis Valisi Çağatay ve protokol üyeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirmiş olduğu “Değerli Zamanlar Eğitim Programı” na katılan öğrencilerle birlikte fidanları toprakla buluşturuldu.

FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİ

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve Bitlis Valisi Oktay Çağatay, “Değerli Zamanlar Eğitim Programı” na katılan öğrencilerle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdikten sonra Gördes İmam Hatip Lisesinde Şehit Jandarma Er Yücel Ergin adına yaptırılan kütüphanenin açılış törenini gerçekleştirdi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde, Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapıldı.

MANİSA VALİSİ YAŞAR KARADENİZ VE BİTLİS VALİSİ OKTAY ÇAĞATAY KURDELE KESTİ

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, Bitlis Valisi Oktay Çağatay ve Eşi Hande Çağatay ile protokol üyelerinin kurdeleyi kesmesiyle açılışı gerçekleştirilen kütüphane; Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri kapsamında Gördes Anadolu Lisesi Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü Derneği’nin “İstiklal ve İstikbal Adına” adlı projesi ile hayata geçirildi. Yaşayan Şehit Kütüphaneleri Derneği’nin de katkı sağlamasıyla oluşturulan kütüphanede, Bitlis Valisi Oktay Çağatay’ın Eşi Hande Çağatay’ın kardeşi olan ve 1988 yılında Hatay’ın Erzin İlçesi Botaş Jandarma Karakolu’nda şehit olan Jandarma Er Yücel Ergin’in adı yaşatılacak.

GÖRDES KAYMAKAMLIĞI VE BELEDİYESİ ZİYARETİ 

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Gördes İmam Hatip Lisesi Şehit Jandarma Er Yücel Ergin Kütüphanesi açılış töreni sonrasında, 20.08.2021 tarih ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Gördes Kaymakamlığı görevine atanan Muhammet Özyüksel’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti, ilçenin genel durumu hakkında Kaymakam Özyüksel’den bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyareti sonrasında Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol’u da ziyaret etti.

VALİ KARADENİZ'DEN GÖRDES İLÇESİNDEKİ ODALARA ZİYARET 

Vali Yaşar Karadeniz, Gördes İlçesi ziyaretinde; Ziraat Odası Başkanı Mehmet Koç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Hoşaf ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sami Aydın’ı ziyaret ederek ilçede sanayi, tarım ve hayvancılık alanında yürütülen çalışmalar ile projeler hakkında bilgi aldı.