İZMİR
Giriş Tarihi : 31-10-2021 20:03   Güncelleme : 01-11-2021 10:33

SELAMET DERNEĞİ  İZMİR DEPREMİNDE HAYATINI KAYBENDELERİ UNUTMADI

30.10.2021 tarihinde Selamet Uluslararası İnsani yardım derneği İzmir temsilciliği Bayraklı-İzmir depreminin 1 yıl dönümü münasebeti ile bir anma ve mevlüd programı gerçekleştirdi.

SELAMET DERNEĞİ  İZMİR DEPREMİNDE HAYATINI KAYBENDELERİ UNUTMADI

Selamet Uluslararası İnsani Yardım Derneği ACAR Arama Kurtarma adına düzenlenen mevlüd proğramı 30.10.2021 tarihinde saat 19:30'da Emekçi Kadınlar Parkında Çeşitli Siyasi Parti, STK Yetkilileri ile İzmir Halkınında davetli olduğu bu proğram depremde ölenler anısına çok önemli bir faaliyet olması açısından önem taşımaktadır.

Proğram Koordinatörü olarak;  Selamet Uluslararası İnsani Yardım Derneği Genel Koordinatörü Bilal ASLAN'IN yaptığı konuşmada İlk sözü Selamet Derneği İzmir İl temsilcisi Mehmet ATMACA'YA söz verdi.

Mehmet ATMACA yaptığı konuşmada Geçen sene aynı günde Bayraklı-İzmir depreminde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet geride kalan ve depremde zarar görenlere geçmiş olsun dileklerinde bulunarak bir daha nu acıların rabbim yaşatmasın inşallah diyerek konuşmasına devam etti. Selamet Derneği&ACAR Arama Kurtarma Ekibi olarak yaklaşık 1 ay süre ile kesintisiz bir şekilde diğer yardım kuruluşlarının olduğu gibi bizlerde İzmir halkının yanında olmaktan onur ve gurur duyuyor aynı zamanda acılarını en derin içtenlikle anlıyoruz. Sonuç olarak geçen bu süre içerisinde her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz diyerek sözlerine son verdi.

Ardından Selamet Derneği&ACAR Arama Kurtarma Başkanı Harun Yavuz YILMAZ söz aldı.

Başkan Harun Yavuz YILMAZ İzmir halkıyla tekrar 1 yıl sonra bir araya gelmek bu anlamlı anma ve mevlüt proğramında bulunmaktan onur duyuyorum. Sizlerin acısı bizlerin acısı mantığıyla gece gündüz demeden deprem bölgesinde görev yapan ve bu anlamlı geceyi terip eden Selamet Derneği İzmir İl Temsilcisi Mehmet ATMACA ve Yönetimine ayrıca desteklerini esirgemeyen STK'lara şükranlarımı sunarım.Bizleri bu anlamlı günde yalnız bırakmayan İzmir halkına da sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sizlerin her zaman yanında olacağımızı buradan bir kez daha ifade ederken sözlerime ölenlere rahmet ve saygıyla anıyorum. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah. Siyaset arenasında Yeniden Refah Partisi yetkililerinin çıkarma yaptığı bu anlamlı gecede Genel Başkan Yrd. Cemil ÇOLAK Günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Ardından Ak Parti İl KOORDİNATÖRÜ Abdullah SARAN söz alarak dilek ve temennilerini dile getirdi. Ardından Son olarak Deva Partisi Bornova İlçe Başkanı Erkan YANIKOĞLU günün anlamlı bir gecede bu proğram hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Kuran İkerim Tilavetinin okunması ve ardından katılımcılara ikramlarda bulunularak proğram sonlandırıldı.Selamet Uluslararası İnsani Yardım Derneği&ACAR Arama Kurtarma Yaptığı bu anlamlı geceye katılan Çeşitli Siyasi ve STK'LAR ise şunlar oldu.

1- Selamet Derneği Başkanı Harun Yavuz YILMAZ

2- Selamet Derneği Genel Koordinatörü Bilal ASLAN

3- Selamet Derneği İzmir İl Temsilcisi Mehmet ATMACA

4- Selamet Derneği İzmir İl Başkan Yrd. Mustafa ÇAKIR

5- Selamet Derneği İzmir İl Yönetimi

6- Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yrd. Cemil ÇOLAK

7- Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yrd. Bayram SAKARTEPE

8- Yeniden Refah Partisi MYKY Üyesi Özgür MERGENÇ

9- Yeniden Refah Partisi İzmir İl Başkanı Cemal ARIKAN

10- Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı Melih GÜNER

11- Yeniden Refah Partisi İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Aytaç UÇAR

12- Yeniden Refah Partisi Manisa İl Başkanı Hakan LALEBAŞ

13- Yeniden Refah Partisi Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Enes İZGİ

14- Yeniden Refah Partisi Bornova İlçe Başkanı Ramazan ULUSOY

15- Yeniden Refah Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Osman YILDIZ 

16- AK Parti İl Koordinasyon Başkan Yrd. Abdullah SARAN

17- AK Parti Bornova İlçe Başkanı Mikail IŞIK

22- Deva Partisi Bornova İlçe Başkanı Erkan YANIKOĞLU

23- Deva Partisi Bornova İlçe Başkan Yrd. Rudvan ÇAYIR

18- Selamet Derneği Manisa İl Temsilcisi Ahmet ASLAN

19- Ege Şanlıurfalılar Federasyon Derneği Başkanı Kemal DAĞTEKİN

20- İSTOK İl Başkanı Ali MAMAK

21- Bayraklı Müftülüğü

22- Kemalpaşa İş İnsanı Hacı SOLMAZ

23- İzmir İş İnsanı Yunus Emre GÖKTAŞ

Katılım sağlamıştır.