DENİZLİ
Giriş Tarihi : 26-04-2022 15:24   Güncelleme : 26-04-2022 15:24

Sendika üyeleri iftarda buluştu

Hizmet-İş Sendikası Denizli Şubesi Nisan Ayı toplantısı Polis evinde yapıldı. Toplantının ardından sendika üyeleri iftara katıldı. Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, HAK-İŞ’in son iki yıldır başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği “1 Mayıs Haftası” etkinliklerinin bu yıl 25 Nisan-1 Mayıs 2022 tarihleri arasındaki yedi gün boyunca gerçekleştireceğini söyledi.

Sendika üyeleri iftarda buluştu

Denizli’de Hizmet İş Sendikası yönetim kurulu ve temsilcilerinin toplantısı Polisevinde yapıldı. Toplantının ardından iki yıldır pandemi yasakları nedeniyle yapılamayan geleneksel iftar yemeği verildi. İftar yemeğine AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Öz Sağlık-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Hanım Oğuz, Hak-İş Konfederasyonu iş kolları başkanları, yönetim kurulumuz, komite başkanlarımız, sendika temsilcileri katıldı. Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, sendika olarak üyelerin yararına faaliyetler ve toplantılar düzenlemeye devam ettiklerini söyledi.

Pandemi yasakları nedeniyle iki yıldan bu yana geleneksel iftar yemeğinin düzenlenemediğini anlatan Başkan Söylemez, “Sendika genel merkezimiz tarafından son iki yıldır başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz “1 Mayıs Haftası” etkinliklerimizi 25 Nisan -1 Mayıs 2022 tarihleri arasındaki yedi gün boyunca gerçekleştirme kararı alındı. HAK-İŞ olarak, “1 Mayıs Haftası Kutlamaları” kapsamında 1 Mayıs’ı amacına ve ruhuna uygun bir şekilde kutlayacağız. Dijital platformlarda, illerin meydanlarında, işyerlerimizde ve Türkiye’nin her yerinde emekçilerin taleplerini, çözüm önerilerini ve mesajlarını en etkin şekilde dile getireceğiz. Çalışma hayatı, çalışanlar ve sendikal hareket için her gün önemli bir konuyu tespit ederek, Genel Başkan Yardımcılarımızın açıklamaları ile bu konuları tartışacağız. 1 Mayıs’ta emeğimizin karşılığını almak için mücadelemizi yükselterek devam ettireceğiz. HAK-İŞ olarak daha fazla dayanışma ve daha güçlü Türkiye için emekçilerimizin taleplerini, mesajlarımızı tüm platformlardan ileteceğiz. Tüm Emekçilerin 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününü şimdiden kutluyoruz.” Dedi.

Milletvekili Şahin Tin’de sendika çalışmalarına tabandan gelen sese her zaman kulak verdiklerini, emekçinin işçinin hakkının korunması için hükümet olarak gece gündüz çalıştıklarını söyledi. İftar yemeği toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.