SİYASET
Giriş Tarihi : 17-09-2021 16:34   Güncelleme : 17-09-2021 16:34

Şener Toköz'ün açıklamasına ittifak ortağı CHP'den destek

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Dr.Ali Karaoba Uşak'ta açılan tarım fuarına İYİ Parti İl Başkanı Şener Toköz'e protokolde yer ayırılmaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karaoba, ev sahipliği yapanların Toköz'den özür dilemesi gerektiğini belirtti.

Şener Toköz'ün açıklamasına ittifak ortağı CHP'den destek

Uşak'ta dün açılışı gerçekleşen Tarım Fuarı'nda İYİ Parti Uşak İl Başkanı Şener Toköz'e yer verilmemesiyle ilgili Millet İttifakı ortağı olan CHP'den de açıklama geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba, İYİ Parti İl Başkanı Şener Toköz'e yapılanın hiç hoş olmadığını ifade etti. 

Karaoba, "Tarım Fuarı Uşak halkına hayırlı olsun. Uşak halkı dilerimm fazlasıyla yararlanabilir." dedi. Ali Karaoba, İYİ Parti Uşak İl Başkanı Şener Toköz'ün davet edilmemesiyle ilgili olarak da şu açıklamayı yaptı; 

*Bu şuna benziyor evinize misafir davet ediyorsunuz, tüm koltukları dolduruyorsunuz misafire ayakta, kapının ucunda kal diyorsunuz ki bu çok şık bir şey değil.

 *Devlet protokolünde, devlet adabında davet edenlerin yapısına uymaması gereken bir şey. Burada çok büyük bir ayıp edilmiştir biz de protesto ediyoruz. Ben orada fark etmedim ama yapılan açıklamada gördüm sonuçta A protokolü diye bir şey var mecliste olan partilerin il başkanları A protokolünün içerisinde yer alır. Sıralaması farklı olabilir ama protokolde ismi yazılması gerekir. Burada ev sahipliği yapanların il başkanını arayıp özür dilemesi gerekir.