DENİZLİ
Giriş Tarihi : 10-08-2021 12:46   Güncelleme : 10-08-2021 12:46

Sipsili sazlı sözlü nişan

Denizli’de evliliğe ilk adımı atan İlayda Toktaş ve Burak Yardım’ın nişan törenleri yörük geleneklerine göre yapıldı. Burdur’dan gelen özel sipsi ve saz ekibi nişana katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı. Genç çiftin nişanına yüzlerce davetli katıldı. Müzikli eğlence gece geç saatlere kadar sürdü

Sipsili sazlı sözlü nişan

Denizli’de Çakıroğlu Besicilik sahibi Hamza Toktaş’ın kızı İlayda Toktaş ile Burak Yardım evliliğe ilk adımı attı. Kayhan Mahallesi’nde gerçekleştirilen genç çiftin nişan töreninde yörük gelenekleri yaşatıldı.

Geceye Burdur’dan katılan Eren Müziğin sahipleri Osman ve Emin Ören kardeşler sazlarıyla, sanatçı Bayram Bayraktar ile sipsisiyle nişana katılan davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Genç çifti mutlu günlerinde yüzlerce seveni de yalnız bırakmadı. Yıllarca yurt dışında çalıştıktan sonra Türkiye’ye kesin dönüş yaptıklarını yörük kültürünü yaşatmak adına kızının nişan törenini saz ekibi ve sipsiyle yapmak istediklerini anlatan baba Hamza Toktaş, “Aslen Tavaslıyız, bizde yörüğüz. Bölgemizde yörük kültürü yoğun olarak Burdur’da yaşatılıyor. Kızımın nişanının yörük kültürüne göre farklı olmasını istedik. Bunun içinde Burdur’da müzik sektöründe çalışmalar yapan Ören Müziğin sahipleriyle anlaştık. Sazlarıyla ve sipsiyle çok güzel ve farklı bir nişan töreni yaptık. Nişanımıza uzaktan yakından yüzlerce davetli de katıldı. İnşallah kızımın düğünü de yine yörük kültürüne göre çok farklı olacak” dedi. Baba Hamza Toktaş, oynadığı yöresel oyunlarla bol bol alkış aldı. Sazlı sözlü, sipsili nişan eğlencesi gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.