UŞAK
Giriş Tarihi : 29-04-2021 19:19   Güncelleme : 29-04-2021 19:19

Sivaslı Belediyesi üreticilere çilek fidesi dağıtacak

Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak Sivaslı'da üreticilere çilek fidesi dağıtılacağını açıkladı. Şafak ayrıca sulama konusunda da destek vereceklerini belirtmesinin yanı sıra Sivaslı Kaymakamı Semih Cebekli de mera sebze-meyve tesisi ile ilgili bilgiler paylaştı.

Sivaslı Belediyesi üreticilere çilek fidesi dağıtacak

Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak Sivaslı'da üreticilere çilek fidesi dağıtılacağını açıkladı. Şafak ayrıca talep edilmesi durumunda sulama konusunda da üreticilere ilk etapta gübre suyuyla daha sonra ise lübit asitle destek vereceklerini belirtti.

Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak yaptığı açıklamada ellerinden olmayan sebeplerden dolayı zorlu bir süreç yaşadıklarını ifade etti. Şafak ayrıca Uşak Valisi Funda Kocabık'ın gerekli görüşmeleri gerçekleştirdiğini, Sivaslı Kaymakamı Semih Cebekli'nin de kendilerine yardımcı olduklarını ifade etti. 

Başkan Şafak açıklamasında; "Sivaslı halkımızla tarım ve hayvancılık alanında reform yaparak Sivaslı halkına bunları dağıtacağız. Eksiklerimiz kapatmalıyız, İl ve ilçe tarımımızla, çilek konusunda kendisini geliştiren üretcilerle çalışmalar sağlamalıyız." dedi. 

Sivaslı Kaymakamı Semih Cebekli ise Sivaslı'nın çilek ile özdeşleştiğini aktarırken Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak'a da gerçekleştirilen çalışmadan dolayı teşekkür etti. Cebekli ayrıca son dönemde ekim konusunda sıkıntılar olduğunu, 12 yıl içerisinde ekim alanlarında yüzde 50 oranında azalma gerçekleştiğini de aktardı.

Mera sebze-meyve kurutma tesisi ile ilgili de bilgi veren Kaymakam Cebekli, çilek ve biberin üretim alanını yaygınlaştırcaklarını, ürünleri sanayide de kullanmayı hedeflerini dile getirdi.