UŞAK
Giriş Tarihi : 05-06-2022 14:53   Güncelleme : 05-06-2022 14:53

Sivaslı Çilek ve Kültür Festivali Görülmeye Değer!

Uşak’ın Sivaslı İlçesi’nde bu yıl 34.’sü düzenlenen Çilek ve Kültür Sanat Festivali tüm güzelliğiyle üç gün boyunca devam ediyor. Son olarak bugün saat 21’de ünlü sanatçı Edip Akbayram sahne alacak.

Sivaslı Çilek ve Kültür Festivali Görülmeye Değer!

03 Haziran Cuma günü 34. Çilek ve Kültür Festivali yapılan törenle start vermişti. Açılış törenine CHP TBMM Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca , CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, Sivaslı Belediye Başkanı hürriyet Şafak, CHP Sivaslı Hidayet Çetin, CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen ve Sivaslı Halkı katıldı.

Açılış törenin ardından yemek programı ve ikramlar yapıldı. Karete gösterileri ve Halk oyunları ekiplerinin gösterişi düzenledi ve yoğun ilgi gördü. Binlerce vatandaş festivalde doyası eğlenmeye başladı. Saat 21’de planlanan Deniz Toprak Konseri hava muhalefeti sebebi ile Cumartesi günü saat 13.de yapıldı. Sahneye çıkan Deniz Toprak Sivaslılara en güzel türkülerini söyledi. Konserde Deniz Toprak’a eşlik eden vatandaşlar, doyasıya eğlendi. Deniz Toprak konser sonrası Sivaslı Belediye Başkanı tarafından Çilek Türkü Güzeli seçilerek plaket ve çilek takdim edildi. Festival alanında kurlan standlar yoğun ilgi gördü.

Cumartesi günü akşamında yerel sanatçıların sahne almasıyla başlayan konser Deniz Seki konseri ile sona erdi. Deniz Seki sevenleri ve Sivaslı haklı ile unutulmaz konser düzenledi. Konserde Deniz Seki’nin performansı görülmeye değerdi. Konser sonrası Deniz Seki Çilek Festivalinde Çilek Fest Pop Güzeli ilan edildi. Sivaslı ilçesini çok sevdiğini ve sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın en güzel çileğinin Sivaslı’da yetiştirildiğini belirtti. Konser hava fişek gösterişi ile son buldu.

Sivaslı Belediye Başkanı ve Uşak CHP Milletvekili Özkan Yalım bugün 34.’sü düzenlenen Sivaslı Çilek ve Kültür Festivalinin final gecesinde Edip Akbayram konserine tüm Uşaklı ve Sivaslı halkını davet etti.