SİYASET
Giriş Tarihi : 01-06-2021 19:06   Güncelleme : 01-06-2021 19:48

Sivaslı Devlet Hastahanesi temel atma törenine CHP Milletvekili Yalım'dan çok sert tepki!

Uşak'ın Sivaslı ilçesinde temelleri atılan hastane projesine yönelik olarak Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım davet edilmedi ve Yalım bu duruma sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi.

Sivaslı Devlet Hastahanesi temel atma törenine CHP Milletvekili Yalım'dan çok sert tepki!

Uşak'ın Sivaslı ilçesinde temelleri atılan 30 yataklı devlet hastanesi temel atma törenine Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım tepki gösterdi. Hastanenin ilçeye hayırlı olmasını dileyen Yalım, programı organize eden İl Sağlık Müdürü'nün kendilerini davet etmediğini yaptığı paylaşımla duyurdu.

YALIM: DAVET EDİLMEDİM

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım konuya ilişkin olarak da ayrıca Egeses Haber'e yaptığı özel açıklamada; "Ben Sivaslı İlçemizdeyim. Dursun Yalım Fen Lisesi'ni yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığı'mıza bağışladım."dedi. Yalım, hastane töreniyle ilgili olarak da hiçbir şekilde telefon gelmediğini ve davet edilmediğini belirtti. Vekil Yalım,  törene yarım saat kala Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak'ın davet edildiğini açıkladı. CHP'li vekil hastane arazisini ise belediyenin tahsis ettiğini, temelini ise Sağlık Bakanlığı'nın attığını açıkladı. 

"NEDEN BENİ DAVET ETMİYORSUN?"

Konuyla ilgili olarak resmi Twitter hesabından da paylaşımda bulunan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, "Eyy Sedat Kavas bütün siyasileri programa davet edip çağırıyorsun da Uşak’ın Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili’ni neden çağırmıyorsun? Benim kendi memleketime yapılan bir hizmete neden beni davet etmiyorsun? Sayın Sağlık Müdürü senin vekillerin sadece AKP vekilleri mi?" ifadelerini kullandı.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım açıklamalarına şöyle devam etti; " Sizin bu yaptığınız devlet makamını aşağılamaktır! Sen o oturduğun koltuğu haketmeyen 5 gömlek fazla gelen şahsiyetsizsin! DEVLETİN KOLTUĞUNDA OTURAN ANCAK DEVLET MÜDÜRLÜĞÜ YAPMAYAN BİR İKTİDAR YALAKASISIN!

Belliki bu oturduğunuz koltuk size 5 gömlek fazla geliyor ama göreceksiniz halk size öyle bir cevap verecekki devlet kurumları nasıl yönetilir işte o zaman öğreneceksiniz!!!"